Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik külföldön éltek: az...

Akik külföldön éltek: az ottani vagy a magyarországi ajánlásokat veszitek figyelembe hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés

Mi Svájcban élünk, teljesen mások az ajánlások, mint otthon. Anyatejes a babánk, 3 hónapos korától "kellett volna" hozzátáplálni. Tejet, halat is korán kéne bevezetni az itteni gyerekorvos szerint, az allergia megelőzése miatt.

De más dolgokban is van eltérés.


Ti hogyan csináljátok?


2015. okt. 27. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Ami MOST MO-on van divatban, az NYugat-Európában kb 20-25 éve volt. Mivel idöközben kiderült, hogy az allergiák annál gyakoribbak lesznek, minél KÉSÖBB talákozik a gyerek szervezete elöször bizonyos ételekkel, ezért ajánlják, hogy a lehetö legkorábban kapjanak minél többfélét, éppen az allergiák elkerülése miatt.


Pl azok a gyerekek, aki egy éves kor alatt nem kaptak tejet, majdnem mind laktózérzékeny lett, uyganígy akik nem kaptak gabonát, azoknál a gluténérzékenység igen magas, stb.


Éppen ezért értelmesebb a haladó állspontot venni figyelembe és nem az elavultat, mégha Mo-ra csak most ért is oda.

2015. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Tekintve a magyar egészségügy helyzetét, én nem esküdnék rá, hogy amit itthon csinálnak, az a helyes. Úgyhogy ugyanazt csinálnám, amit itthon: elolvasnék minden fellelhető infót és saját belátásom szerint nevelném a gyerekem. Ilyenformán az enyém 5 hónapos korától kap gyümölcsöket, két étkezést váltottunk ki félig, ebédre kóstolgatunk főzelékeket, most hat hónapos.
2015. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

En Angliaban elek, 4 honapos a babam, az itteni ajanlast veszem figyelembe.


Emelett korhazban dolgozom itt, otthon olyanok pl. a kemoterapias szerek amit itt 25 evvel ezelott hasznaltak.

Magyarorszag mindennel el van maradva 20, 50 evekkel.


Meg van ez a cipo dolog. A magasitott boka cipo , otthon ez a divat a jarni tanulo babaknak, hogy " tartsa a bokat " .

Ez 30 eve elavult dolog, ugyanis nem a cipobek kell tartania a bokat, hanem a bokacsontnak.


En nagyon orulok, hogy 9 eve ugy dontottem eljovok otthonrol..

2015. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi Irorszagban elunk, es ahogyan az elotem szolok is irtak, elolvastam mindenfelet a hozzataplalasrol. Nem csak 1 orszag ajanlasait vettem figyelembe, hanem tobbet. Nagyon jo infomat lehet talalni a neten, es ha figyelembe veszed a sajat babad egyeni igenyeit, akkor jol el lehet talalni azt, h mit mikor vezetsz be nala. De mi is koran elkezdtuk a valtozatos etelek bevezeteset. Az enyemek pl szeretik az edesburgonyat, amit mar 6 honapos koruktol kapnak (az en ikreim 2 honappal korabban szulettek, ezert csak 6 honapos korukban tudtuk elkezdeni a hozzataplalast). Lazacot is pl mar eleg koran kaptak. En csak akkor veszek bolti etelt nekik, ha nincs idom fozni. De amugy igyekszem magam fozni nekik az eteleket.
2015. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én Magyarországon élve is inkább a nyugateurópai ajánlásokat veszem figyelembe (nyilván az ésszerűség határain belül, az itteni lehetőségekhez mérten). Éltem külföldön is, nekem praktikusabb és rugalmasabb volt a ottani rendszer. A második babával sem szándékozom pont az itthoni ajánlásokhoz igazodni.
2015. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi is Svájcban élünk de nem vettem észre nagy különbséget.

Anyatejes babánál 6 hós kortól, tápszeresnél már 4 hós kortól lehet hozzátáplálni.

Glutén 7 hós kortól. Tehéntej 1 év minimum, de inkább másfél. stb


Én a legnagyobb eltérést a gyógyszerezéssel kapcsolatban vettem észre. Engem úgy neveltek fel, hogy 38-39 körüli hőemelkedésnél már kell lázcsillapító, a lázat mindenképpen csillapítani kell. Ehhez képest itt nincs csillapítás, amíg a gyerek jól van (értsd játszik, jókedű stb) addig akármennyi lehet a láza, 40+ is. Csillapítani max éjszakára kell vagy ha megviseli.

2015. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os! Irorszagban is igy van a lazcsillapitassal. Ez azert van, m a babaknak magasabb a testhomersekletuk. Tehat naluk a 38 fokos "laz" nem olyan, mint egy felnott embernel. Az en koraszulott babaimnak pl 37 fokos volt a testhomersekletuk es ez babaknal normalis...legalabbis ezt mondtak az orvosok.
2015. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, számos országban rájöttek (vagy újra felismerték), hogy a láz egy természetes reakció a test részéről, és nem véletlenül így reagálunk, ha betegek vagyunk, hiszen a kórokozók ilyen testhőmérsékleten már nem érzik jól magukat. A gyógyulási folyamatot gyorsítjuk vele, ha nem csillapítunk lázat, amíg nem muszáj. Nyilván gyerek esetében, ha nyűgös, rosszul viseli, akkor jobb beadni egy lázcsillapítót, de ha lázasan is szépen eljátszik vagy pihenget és nem viseli meg a dolog, akkor felesleges gyógyszert adni.
2015. okt. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha manapság tényleg ilyenek a hozzátáplálási javaslatok, meg a lázcsillapítás, akkor jobb antikváriumból beszerezni a régi, mondjuk 60-as évekbeli gyereknevelési könyveket, mert azok akkor modernebbek voltak.
2015. nov. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem értem, hogy neked mi a gondod a lázcsillapítás módjával. A láz egy tünet, egy eszköze a szervezetnek. Ha ez nem zavarja a gyereket, akkor miért kellene neki gyógyszert adni erre? Nem vagyok megátalkodott gyógyszerellenes, de miért kellene egy gyerek szervezetét (vagy akár felnőttét is) feleslegesen megterhelni, amikor éppen azon van, hogy legyőzzön egy betegséget?
2015. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!