Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az ételek többségét bio...

Az ételek többségét bio üveges ételekkel gondoltam bevezetni. Helyesen teszem vagy lusta vagyok?

Figyelt kérdés

Első gyereknél még amit lehet vettem a biopiacon, megfőztem és jégkockatartóban fagyasztottam le stb. Sok pacsmagolás volt.

Most másodiknál már egyszerűen nincs időm rá. Gondoltam jók a bio üveges ételek is (igaz sokkal drágább) és ha meghagyja a gyerek akkor majd megeszi a nagy.


Hanyagság és vegyek erőt magamon vagy ugyanolyan jó lesz az üveges is? (nyilván amit nem tudok megvenni üvegesben abból jön a piaci és a főzőcskézés)



2015. okt. 27. 15:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem csak az az egy baj van az üveges kajákkal hogy a legtöbbnek borzalmas az ize és kevés köze a valódi ízekhez.
2015. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Tökéletes az üveges is, ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod.
2015. okt. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Egy főzeléket hány perc megfőzni? Talán 15? És nem is minden napra, hiszen lehet 2 napra főzni... Te tudod. Érdekes, nekem mindegyik gyereknél volt időm főzni 2 felé. Most, 3 gyerek mellett is lenne időm egy kisbabára főzni.
2015. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mumusan ***** válasza:
58%
Szerintem teljesen jó. Én is adtam üvegeset is. Persze, egy felnőtt számára nincs jó íze, de a gyereknek még más az érzékelője :)
2015. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Az elsönél én is mindent elöre leföztem, fagyasztottam. Dehát akkor az embernek több ideje volt! A felét igy is kidobtam, mert nem ette meg stb... Vegyél üvegest nyugodtan. Keverdcazzal amit ti esztek idövel ës ez az állapot úgysem tart sokáig hiszen 1 évesen már mindent esznek amit mi...
2015. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Lusta vagy. Az a baj tényleg, hogy teljesen más ízük van az üveges kajáknak, mint amit otthon főznél, és ehhez szokik hozzá a gyerek.

Persze nagy nyűg külön főzőcskézni a gyereknek, de egy krumplit meg egy répát megpucolni amikor amúgy is főzöl magatoknak is, nem olyan nagy ördöngősség, és lehet 2 napra is előre. Lehet adni persze üvegeset is néha, mikor tényleg nincs ideje az embernek, mondjuk úgy kéthetente kb, de hogy minden ételt így vezess be az nekem sok.

2015. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodtan vegyel uvegeset, en is azt fogok.

4 hos a babam.

2015. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem nagy csoda egy kisbabának való adag zöldséget naponta megpucolni és megfőzni, húst pedig hetekre előre lehet lefagyasztani kisebb kockákra szelve.
2015. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Én szándékosan üvegest vettem csak. Ugyanis az élelmiszeriparban dolgozik pár rokon és a bio sem bio... Iszonyú csalások vannak az alapanyagokkal, a fogyasztó meg ránézésre nem tudja eldönteni, hogy melyik jó és melyikben van nitrit.

A gyökérzöldségekben nagy valószínűséggel van, ráadásul olyan mértékben, hogy egy fél év körüli babát meg is ölhet (sajnos pár évente van rá példa).


A húsokat még nehezebb visszakövetni, hogy az állatba mi került be és mi nem. Növekedési hormon, antibiotikumok, stb, ezt mind tartalmazhat, de nem tudod hitelt érdemlően ellenőrizni.


A nagyobb gyárak viszont (pl. Hipp) minden egyes szállítmányt egy 2000 euros laborvizsgálaton nézetnek át, így abba garantáltan vegyszermentes alapanyag kerül.

2015. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk megnézném, mennyire változatos annak a babának az étrendje, akinek csak főznek... gyümölcsből üvegeset veszünk, hamanek, rossmannban 179,-, így novemberben is kapnak málnát, epret, barackot...főleg, hogy mikor szezonja volt, még nem ehették. A zöldségféléket is sokáig csak gyümölccsel együtt ették meg: sütőtököt almával, barackkal, répát almával... a zöldséget megfőztem, üveges gyümölccsel kevertem. Sajnos az üveges főzelékekkel nincs jó tapasztalatom, vhogy mind sűrű volt, száraz, és soha nem tudtam úgy hígítani, hogy a gyerekeknek is jó legyen..
2015. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!