Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Valaki egyszerü babaételek...

Valaki egyszerü babaételek receptjeit ajánlani? 1 éves korú gyereknek.

Figyelt kérdés
Akár belinkelni, akár leírni, mert a neten csupán csak "avokádós banán pulkacombbal " jellegü ételeket találok, olyan hozzávalókkal amit életemben nem hallottam.

2015. nov. 12. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves már eheti, amit ti, próbáld ki.
2015. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen már az én gyerkőcöm is elkezdte enni, amit mi.
2015. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Húsleves, bósóleves, krumplifőzelék, csirkepörkölt, milánói, rakott karfiol...
2015. nov. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kevés kivételtől eltekintve eheti amit ti. Ne legyen túl fűszeres, ennyi
2015. nov. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ebédre a mienkből kap butítottan, vagyis fűszerezés előtt kiveszem neki belőle és ledarálom. Ilyen formában gyakorlatilag mindent eszik: pörköltet, lecsót, főzeléket tojással, tésztaételeket, bármit.


Reggelire sokszor csinálok pizza krémet: vöröshagymát megfuttatom az olajon, rá pár db paradicsom (nekem van eltéve üvegben és úgy teszem rá) pár fokhagymát főzök bele meg pizza fűszert adok hozzá. Botmixer és kész. Ezt így én is megeszem melegszendvicsnek és neki is ezt tunkolom vacsorára kiflivel. Tojáskrémet szokott még enni, sajtot, nagyon ritkán májkrémet vagy csirkemell sonkát, esetleg házi lekvárt.

Szoktam még csinálni padlizsán meg cukkini krémet is. Ezeket is szereti.

2015. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Paradicsomos húsgombóc,finomfőzelék,krumplifőzelék,csirkepaprikás,vadas,csőben sült karfiol, bolognai. Ezt mind eheti már meg ti is tehát nem kell neki külön főznöd. Fűszerezésre kell csak figyelni. Mi is nemrég kezdtük a felnőtt ételeket. :) Ízlett neki minden eddig.
2015. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még AZ lenne a kérdésem h ha mondjuk ezekböl paradicsomot méh nem evett akkor paradicsomos ételt ugye nem adhatok neki egyböl. Minden újabb zöldséget fokozatosan kell bevezetni mint egy éves kor elott?
2015. nov. 13. 02:40
 8/10 anonim ***** válasza:
igen. a paradicsomot foleg, allergizal, a lanyom is pottyos tole.
2015. nov. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a bolti üveges paradicsomos krumplival vezettem be a paradicsomot kb. Fél éves korában. Azóta eszi és szereti is. Azt vegyél 1-2 üveggel kóstoltasd meg vele először kicsit másnap többet ha nincs baj eheti továbbra is. Azért boltival vezettem be mert macerásnak tűnt leszedni a héját kimagozni stb.
2015. nov. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat 😊
2015. nov. 13. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!