Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hós babám csak vacsorára...

5 hós babám csak vacsorára fogadja el a tápszert. Napközben egyálltalán nem. Eszik már gyümölcsöt a korának megfelelő bébiételt. Mit adhatnék még neki?

Figyelt kérdés
Ti miket adtok, miket főztök. Botmixerrel vagy turmixal pürèsítetek?
2015. nov. 16. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
5 hónaposan még bőven a tej a fő tápláléka, azt sajnos nem tudod gyümölccsel és főzelékkel pótolni, ráadásul nagyon megterheli az emésztőrendszerét ha 5 szilárdat adsz ennyi idősen. így én azt tanácsolom, hogy tejpépet kanalazzál neki a 2 szilárd mellé. gyakori egyébként a hozzátáplálás elején a szopisztrájk, nagyon tetszik neki az új íz és fél, hogy ha elfogadja a tejet akkor nem kap, ezért sztrájkol, de ez nem szokott sokáig tartani, csak 1-2 hétig :)
2015. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5 hósan ha szívesen eszi a baba a zöldség-gyümölcs püréket nyugodtan adj neki. Egyébként meg a zöldséges ételekhez de akár a gyümölcsöshöz is nyugodtan keverj tápszert, a lányom sokáig csak így volt hajlandó megenni bármit is. Lehet kapni gabona pépeket és tejpépeket, vannak már 4 hós kortól adhatóak, próbáld ki ezeket is, akár magában, akár gyümölccsel keverve, nálunk ezek bejöttek. Én sokáig üveges babakaját adtam a gyerekeimnek mert a főztömet nem ették meg, egy idő után sikerült kitapasztalnom hogy mit hogy csináljak, utána már elfogadták a sajátot is, én azt botmixerrel pépesítettem, a turmix nem törte össze teljesen simára. 5 hós babának még a nagyon sima püré jó, darabosat ne adj neki, majd csak később.
2015. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg tegyél bele egy kis kapkaót vagy banános ,kekszes tejet.
2015. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tejpépet és a gabonapépet javaslom én is. Botmixerrel szoktam pürésíteni.
2015. nov. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. első fiammal is korán kezdtem a hozzátáplálást, semmi baja.az orvosom és a vnő is egyet értet velem.


most is viszonylag korán kezdtük de most ovatos vagyok mert kora baba volt. ezért vagyok vele meglőve:)

2015. nov. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!