Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás elkedzése után...

CsBZs kérdése:

Hozzátáplálás elkedzése után kb. mennyi időbe telt amíg kiváltottatok egy étkezést?

Figyelt kérdés
Most 4 hós a babám, elkezdtem adni neki krumplit, répát. Az első perctől kezdve megeszi, nem köpte ki, várta a következő falatot. Sajnos tápszeres és eléggé hízik is tőle. Mondták hogy adjak vizet helyette, de hiába ha éhes adhatok bármit és csinálhatok bármit akkor is éhes. Bízok benne hogyha kitudunk váltani legalább egy kaját kicsit alább hagy a hízás. (3100g volt születésekor és most 4 honaposan 9kg, mondjuk hosszu is mert 68cm)

2013. okt. 6. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

9 kg bizony nagyon sok. Milyen tápszert adtál neki? Az nem mindegy. a sima Start tápszertöl nem hízhat ennyire. Amik felturbozzák az az 1-es tápszer.


kb 4-6 hét mire egy étkezést kiválthatsz. Ne siesd el.

2013. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha éhes, "rendes" ennivalóból is meg fog enni annyit, amenniy kell neki, ezzel nem tudsz mi tenni, majd ha mászik, remélhetőleg lemozogja.

NEkem ugyan szopis gyerekeim vannak, de bizony, közel három hónap alatt váltottunk ki egy-egy étkezést, sőt, inkább azt mondanám, több, mert nem egy étkezést váltottam ki egyszer sem, hanem minden étkezésre bevezettem kicsi rendes ételt és így kb egy éves volt a lányom, mire a reggelit és az ebédet kb egy időben teljesen úgy, h ne szopizzon nap közben. Türelem, ráérsz, esetleg váltsatok tápszert vagy ösztökénd sok játékkal mozgásra. Gurítgatás az ágyon, törölközőbe csavarva, elé tenni játékokat, hordozás, stb :)

2013. okt. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
0hó+ Milupa fermentált tápszert eszik. Előtte a Mulimil Ha Startot ettük de attól fájt a hasa. Kb. 2hónapos kora óta 200ml. Probáltam már kevesebbet de addig kiabált mig nem kapott még. Csak azért gondolom ha egyet kiváltok hátha nem annyira kalóriagazdag a zöldség, gyümölcs mint a tápszer viszont ugyanannyi mennyiségtől tele lesz a pocakja.
2013. okt. 6. 12:44
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem 4,5 hónapos a fiam 78 cm és 9200 g.

Kb 2-3 hete nem eszik annyit, illetve igyekszem sokat tornásztatni, mert én sem tudok vele mit csinálni ha még két korty hiányzik neki a komfort érzetéhez akkor addig kiabál míg meg nem kapja. Tápszeres ő is nagyon kevés tejem van, azt persze megkapja. Én már egy hónapja adok neki főtt krumplit barackkal, de előtte vagy megszoptatom vagy 90 ml tápszer különben csak a barackot enné.. és még nem akarom kiváltani az étkezést

megállt a hízásban, hogy ettől vagy egyébként is belassított volna nem tudom, de nyugi egyszer majd belasít, meg nemsokára kúszik azt akkor lemozogja

2013. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld esetleg inkább almával hozzátáplálni. A krumpli eléggé hízlal, én csökkenteném a krumpliadaját.
2013. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!