Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 20 hetes babám nem hajlandó...

20 hetes babám nem hajlandó kanálból enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tápszeres, tehát már el lehetne kezdeni a hozzátáplálást, persze nem rémülnék meg, ha még nem akarna enni, várhatnánk, de nem az a gond, mert pl. baracklevet cumisüvegből vígan megiszik, szóval az új ízeket elfogadná, a kanállal van problémája. Vigantolt és mostanság c-vitamint szokott kapni kiskanálból, és a savanyú ízzel kapcsolja össze a kanalat, amint meglátja, tiltakozik. Volt ilyen tapasztalatotok? Mit tanácsoltok? Gondoltam rá, hogy a tápszert is csak kanálból kapja napi egyszer először, hogy azt megszokja, vagy ez hülyeség? Egyelőre mindent kilök a szájából, amit kanállal valahogy belediktálok.

#kanál #hozzátáplálási probléma
2015. nov. 17. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvass utána, a kanál szájból való kilökése a világos jele annak, hogy a baba nem érett a hozzátáplálásra.

Fél éves korig anyatej, vagy annak hiányában tápszer az ideális a baba számára. Van olyan baba, akinek még a fél év is korai.

Hidd el, ettől nem lesz később "rossz evő", és egyelőre más ízre sincs még szüksége.

A tápszer mindent tartalmaz, amire ennyi idősen szüksége van.

2015. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem ,miért erőlteted ,semmi szükség rá.Térj rá vissza 1,5 hónap múlva.Jól írja egyébként első ,ez egy egyértelmű jel.
2015. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mondjuk ha a c-vitamint így magában kiskanállal adod neki akkor ne is csodálkozz azon, hogy nem fogad el semmit belőle. iszonyú savanyú, én se kóstolnék meg semmit utána...

szerintem ne gonoszkodj a gyerekeddel :(

várj a hozzátáplálással kicsit, hogy elfelejtse

2015. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gonoszkodok?! Ha-ha! :P Ez aranyos volt

Különben nem vészesen savanyú, megkóstoltam én is, édeskés kicsit. Azért adom kiskanálból, különben tápszerrel keverve, mert a cumisüveg falán az olajos csepp megtapad és kb. semmit nem kap meg belőle.

Olvastam, köszi, a következőt: A szilárd étel kilökése azt jelenti, még nem kész rá. De nem a kanálé, érdekes másfél-2 hónaposan semmi baja nem volt a kanállal, csak a savanyú miatt tanulta meg, hogy nem kell.

2015. nov. 17. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:
A kajaba,amit kanallal adsz neki,csepegtesd beleba c vitamint es ugy add neki.
2015. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!