Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez a glutén...

Hogy is van ez a glutén bevezetésével?

Figyelt kérdés

A jelenlegi ajánlás szerint ugye 4 hónapos kortól javasolják, s a fő ok, hogy ha még a bevezetéstől számított min. 1 hónapig anyatejet kap a gyerek, akkor az megvédi őt a lehetséges allergiától...


Na de mi van, ha már nem kap (vagy minimálisan) anyatejet a gyerek?

Mi a helyzet, ha eleve tápszeres?

Mennyi az a tej, ami még elegendő a "védelemhez"?


+kérdés: Ti mivel vezettétek be a glutént? Nekem a Milumil 7 gabonás pépjét javasolták.



2015. nov. 18. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Valamit keversz, mert nem az anyatej védelmén múlik.

4-7 hónap között be kell vezetni, akkor kevésbé reagens a szervezet. Az ebben az esetben lényegtelen, hogy anyatejes, vagy tápszeres.


Ha erős genetikai hajlama van a gluténérzékenységre, akkor ennek ellenére is kijöhet rajta, de még egyszer: ez nem függ össze azzal, hogy anyatejes-e vagy tápszeres.

2015. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy számít, hogy anyatejet kap még mellette. Szerintem kérdezd meg a védőnőt.
2015. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt is írják, de a tápszerre nem térnek ki:

[link]

2015. nov. 18. 08:44
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy még nem hat a reggeli kávém, de a cikkben hol írnak az anyatej esetleges védelmi szerepéről?
2015. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
"Bevezetése 4-6 hónapos kor között történjen, anyatejes táplálás védelme mellett. Nagyon fontos, hogy a bevezetést követően még minimum 1-3 hónapig anyatejjel tápláld kisgyermekedet "
2015. nov. 18. 08:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a cikkben arra céloznak az anyatejes táplálásnál, hogy ne váltsd ki rögtön gabonapépre az anyatejes étkezéseket.
2015. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább arra irányul, hogy ha valaki eleve szoptat akkor pont itt ne hagyja abba. De ha nincs akkor mit lehet tenni? Ezért nem lesz a baba gluténérzékeny.
2015. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most 2,5 éves a fiam.

4 hós koráig volt kizárólag anyatejes. 6 hós korában teljesen abbahagytam a szoptatást. Ekkor vezettem be a glutént. Babakeksszel. Semmi baja, nem allergiás semmire.

2015. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem arra céloznak.

Itt is előjön: https://www.youtube.com/watch?v=Ld27x12PhHI


Persze nem lesz feltétlenül allergiás, csak mindenhol, mindenütt előjön, hogy az anyatejjel tápláltaknak kisebb az esélye rá az új kutatások szerint.

2015. nov. 18. 09:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Tápszeres babámnál az orvos azt javasolta,hogy a 4ik hónaptól napi fél kanál babakekszet adjak neki.
2015. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!