Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A glutént mi egyébbel lehet...

A glutént mi egyébbel lehet bevezetni a fosfovit keksz, gabona7 pép stb. helyett?

Figyelt kérdés
Régen hogy csinálták? Pl. grízzel vagy valami mással lehet, hogy beleszórok egy kicsit a gyümölcsébe? És utána hogyan tovább?

2015. dec. 1. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

a grízt meg kell főzni, én főztem pl . tápszerbe is, mivel forralni sem kell, akkor is megdagad/megfő jól. pici cukorral, pici vaníliával (rendes vaníliával).

de a kifli csücske is jó, ha megeszi már.

jó a sima háztartási keksz almával összereszelve

jó a tojásmentes tészta is


Mennyi idős a babád? attól függ, milyen ételek jöhetnek szóba már.

2015. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Almába keksz is tipikus bevezetése, vagy rántásos főzelék.
2015. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1 hét múlva lesz 5 hónapos. Anyatejes. Elkezdtem a hozzátáplálást: alma, őszibarack Sinemillel keverve, mert nem lakik jól, részletekben eszik. Védőnő mondta, hogy el kellene kezdeni a glutént bevezetni, amíg anyatejet is kap. A háztartási kekszet azért nem ajánlja, mert tojás is van benne, és sok kekszben még szójaszármazék, tej stb.
2015. dec. 1. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Detki bio kekszel vezettük be, abban nincs tojás...

adtam neki utána zabot is, mert az jobban lazítja a székletét, de az nem tudom mennyire glutén. Gluténnal együtt kell bevezetni, azt írják, de önmagában nem tudom glutén e.

De süthetsz neki házi kekszet is: almát lereszelsz, kis lisztet adsz hozzá, egy csepp olajat, és így ahogy van megsütöt a sütőben. Szerintem borzadvány íze van, a lányom se szerette, de sokan dícsérik.


Gríz is jó, mármint a búzadara. Vagy durumtészta. Abban sincs tojás.

2015. dec. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet neki főzni gyümölcsszószt egy kanálka liszttel,valahol ezt olvastam.
2015. dec. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!