Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Valaki elmondaná hogy hogy is...

Valaki elmondaná hogy hogy is van ez a hozzátáplálás? (Alant folyt. )

Figyelt kérdés
Hogy az oké, hogy mi a sorrend az ételek bevezetését illetően, illetve hogy mit ajánlott mikor, meg ilyenek. De úgy nagyban nem értem, kereken az egészet. Valaki leírná hogy pontosan hogy csinálta? Hogy váltódnak ki az étkezések? Miért adjuk a gyümölcsöt meg mikor, ha az nem étkezés kiváltásra való? Az csak úgy evés után fog menni sokáig?
2015. dec. 27. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

ha ki akarsz váltani étkezést akkor az az étkezés előtt add a szilárdat amit kiváltanál.

tehát: 10órai az köztes étkezés. 8kor szopizik a babád, 10kor adsz neki gyümölcsöt. eszik amennyit eszik, majd megszoptatod. ha már nem kér tejet, akkor ki van váltva. a gyümölcsöt 1,5 óra alatt emészti meg, tehát f12kor érdemes utána ebédelni. egyébként gyümölcsöt nem étkezés után adunk, hanem köztes étkezésre, 10óraira.

aztán elkezdesz vele kóstoltatni zöldségeket a gyümölcs mellé, ha már megvan 2-3 dolog, akkor azokat adhatod délben. megint úgy, hogy eszik amennyit kér, majd tej. ha nem kéri a tejet, akkor az ebéd is ki lesz váltva...

nem bonyolult egyébként, ha már benne lesztek simán fog menni :)

2015. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a dolog elég összetett. Nincsenek kőbe vésett szabályok, hogy hogyan "kell".

Sok módon lehet csinálni.

Nekem több gyerekem van, és az elsővel még én is máshogy csináltam, mint amit azóta optimálisnak gondolok.

És a babák sem egyformák, nagyon nem.


A második gyerekem nagyon "megtréfált", nem fogata el, hogy etessem. 9 hónapos koráig szinte csak anyatejet evett, és csak néhány kanálkát tudtam bármiből is "beletuszkolni". Akkor kiderült, hogy ő utálja a pépeset, szilárdat akar enni és saját kézzel. Csak azt ette, amit kézzel fel tudott szedni a tányérjából. Úgyhogy nem volt semmi főzelék.

Később rátaláltam a "BLW módszerre", ami nem is igazán módszer, hanem a babák természetes hozzátáplálásának legegyszerűbb módja.

A harmadik babámmal már nem is próbáltam máshogy és remekül működött. Mindez úgy, hogy nem ragaszkodtam szigorúan a szabályokhoz, kaptunk pl. ajándékba egy gyümölcspépet, azzal azért megetettem.


Ami előnye ennek van, hogy a baba hihetetlenül korán önálló lesz, gyakorlatilag egy éves korukra megtanulták a saját kanál és villahasználatot is.

Persze ha azt láttam, hogy éhesek még, csak már "elfáradtak az evésbe", akkor segítettem is.

Szóval nálunk egy önállóságra törekvő, de rugalmas együttműködés volt hozzátáplálás területén, és nagyon jól működött.

Igény szerint szoptattam őket és először csak egy, amjd kettő, majd napi három, míg végül 5x asztalhoz ültettem őket a többiekkel együtt, és kínáltam a szilárdat. Ha ettek ettek, ha nem (mert mondjuk pont előtte kértek cicit), akkor azzal sem törődtem.

Szép fokozatosan csökkent a szopi és nőtt a szilárd evések száma, és azon belül a fogyasztott mennyiség.

Nem ez a "bevett módszer" ma Magyarországon, de én nagyon tudom ajánlani.


Amúgy a "klasszikus módszer" szerint meg az a "szabály", ha szopi előtt kínálod, akkor sietteted az elválasztást, ha meg szopizások után, akkor lassítod a folyamatot, és inkább csak kóstoltatod az első időkben.

2015. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!