Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az anyatejes babámnak adhatok...

Az anyatejes babámnak adhatok nem HA tejpépet?

Figyelt kérdés

Az 5,5 hónapos gyerekemnek szeretnék adni vacsira tejpépet mert nem elég neki az anyatej, fel is ébred éjszaka enni. Látszik is rajta az esti szoptatáskor, hogy még enne, de nincs több tejem.

A hozzátáplálást most fogom elkezdeni, de nyilván attól nem fog jóllakni, hogy csak kóstolgatja a gyümölcsöket, zöldségeket.

Na szóval, a védőnő azt mondta, hogy csak HA tejpépet lehet adni az anyatejes babáknak. Adom is neki 5 napja, de nem igazán akarja megenni, csak 1-2 kanállal. Biztos azért, mert keserű és nem édes mint az anyatej. Arra gondoltam, hogy adnék neki Milupa banános/málnás/stb. tejpépet, ami 4 hónapos kortól adható, de ez nem HA.

Szerintetek adhatok? Nincs allergiás a családban.



2015. dec. 12. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kaphat.
2015. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy adhatsz. Én is adtam ilyen idős korban pont emiatt. De ha nem elég a tejed ne sanyargasd, adj neki tápszert is nyugodtan. Az sem kell, hogy Ha legyen.
2015. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

én még nem adnék. nem is a ha.miatt, hanem ezek a műízesítettek nem túl jók, inkább próbálj ki mást a málnás tejpép előtt.

nekünk a milumil vaníliás rizspép jött be, az elég édes és mivel rizs van benne, igen laktató :)

2015. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Milumilnak van vaniliás HA. Doki felírja.
2015. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tejberizspépre gondoltam, a Milupának ezek a különböző ízűek tejberizspépek. A vaníliás HA rizspép nem ízlik neki.

Amúgy van elég tejem napközben, csak estére elfogy. Este is van, csak nem elég neki. A tápszert se eszi meg, próbáltam már neki azt is adni, szóval annyira azért nem éhes. :-)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. dec. 12. 13:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan. Eleve hülyeség, hogy kapásból minden babának HA tápszert meg tejpépet adnak, mert a nagy részének teljesen megfelelő a sima is. Nyugodtan adj neki olyat, ami nem HA.
2015. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tubysmith válasza:
0%

Minél később kap tehéntej és/vagy glutén tartalmú tápszert annál kevésbé lesz valószínűleg allergiás.

keress Szendi Gábor honlapjára.

2016. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!