Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hat hónapos anyatejes baba...

Hat hónapos anyatejes baba pár napja szoptatás után már kap pár kanálnyi almapürét. Mennyi egy adag, ami a cél hogy benyomja?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

szoptatás után elég nagy butaság lenne elvárni, hogy bármennyit meg megegyen, hisz éppen teleetetted...

ha azt szeretnéd, hogy almát egyen, akkor szoptatás előtt add neki, és akkor eszik egy adagot, mikor nem kér tejet utána

2015. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy 1-es mondja. Az egy adag, ami után már nem kér tejet. Az sem baj, ha szoptatás után kínálod, de az még nem hozzátáplálás, csak kóstoltatás.
2015. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

de az alma kivált egy étkezést?

meg tudtommal lehet így is, evés után kóstoltatni. sőt, nekem kifejezetten ezt javasolták. és kóstolja is.

de midnegy akkor és azt mondd meg hogy túl sokat nem tudok adni neki? már ehet bármennyit, amennyit tud?

2015. dec. 29. 11:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan kell bevezetni, első nap egy kanál almalé, második nap 5 kanál almalé, harmadik nap már pürét is kaphat. Kb. az ötödik napon már kaphat annyit, amennyit kér.
2015. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ha a kóstolás a cél akkor szopi után adj neki almát 1-2 kiskanál ha elfogadja


ha kiváltani akarod a szopit akkor előbb az alma amennyit kér és utána a szopi amennyi belefér még :-)

2015. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kiváltani szeretném idővel. hm. de akkor mondjuk most kóstoltatgatom szoptatás után, majd ha már úgy látom hogy kedveli eléggé, meg semmi baja tőle akkor megcserélem a sorrendet és előbb etetem, aztán szoptatom? és elvileg rendesen telíti a gyümölcs, teljesértékű étkezés? vagy csak kekszestül? És mennyi kekszet kell beletenni?
2015. dec. 29. 11:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Rendesen telíti a gyümölcs, de általában csak rövidebb időre, valószínűbb, hogy nem 3 hanem mondjuk 2 óra múlva lesz újra éhes. Keksszel már teljes értékű, úgy tudom a legújabb ajánlás szerint 7 hónapos kor előtt be kell vezetni a kekszet. Az arányra már sajnos nem emlékszem.
2015. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
babapocak simán jól lakik 3-4 órára az almával - mivel annak a lebomlási ideje hosszabb mint az anyatejcié :-D
2015. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó, ez fájt... az alma gyorsan felszívódó szénhidrát, az összetevője gyümölcscukor+ víz. 1,5 óra alatt emészti meg a babapocak is és a felnőtt pocak is.

a gyümölcsös étkezést köztes étkezésnek hívjuk, mivel gyorsan felszívódó, teljes étkezésnek számít, de nem telíti el órákig mint mondjuk egy krumplis főzelék ami lassan felszívódó szénhidrát.

így jön ki egyébként a napi 5 étkezés is, hogy van 3 fő étkezés amikor lassan bomló ch-t eszünk (reggeli, ebéd, vacsora) és van 2 köztes étkezés, a 10órai és az uzsonna. itt eleve nem telik el 3 óra az ebédig-vacsoráig, csak 2, tehát pont ideális a gyümölcs

2015. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5.5 hosan kezdtuk a kostoltatast. Elso harom nap ket teaskanal almat evett meg. Aztan harmadik-6. Napig krumplit kapott 2-3 teaskanallal. Aztan jott a repa cekla sutotok es meggy. Aztan mikor lattam h nem uti ki egyik se akkor jott a mixelgetes: kb 50-60 ml amit evett egy hetig aztan a harmadik hetre fokozatosan felment 100 ml kore es akkor mar nem tettem mellre. Tehat 3 het alatt valtottuk ki az etkezest es az adagot nagyon lassan fokozatosan emeltem es ugyelj ra hogy hasfogo dolgokat lazitoval keverj pl sutotok krumplival jo paros, vagy meggy almavas stb.


Es mindig etkezes utan szoptatunk!!!!

2015. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!