Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem szopizik a babám, mit...

Nem szopizik a babám, mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Segítséget kérek, a védőnőmet nem érem el. 5 és fél hónapos kisfiam pár napja nappal egyáltalán nem hajlandó szopizni. Ordít ha cicivel kínálom, próbáltam cumisüvegből adni neki a tejet, de nem issza úgysem, ellenben a teát megissza. Egy hónapja adok neki gyümölcsöket is, újabban babapiskótát keverek bele, ha már a tejet nem itta. Ma azt csináltam hogy anyatejbe áztattam babapiskótát, így hajlandó volt enni. Este fürdés után viszont rákap a cicire, és éjjel is szopizik, de reggeltől mintha elvágták volna. A gondom az, hogy fogalmam sincs hogy milyen időközönként, és hogyan etessem ilyenkor, amikor nem kéri a cicit. Várom a tanácsaitokat, előre is köszönöm!

2015. aug. 12. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel szüksége van a tejalapú táplálékra, így napközben vagy tápszert, vagy tejpépet adj még neki.

De én babapiskótát sem adnék még neki, eleve a glutént 6 hós kortól ajánlott bevezetni, de a tojást csak 10-12 hónaposan. Vagy tojásmentes a babapiskóta?

Létezik a Detkinek tojásmentes keksze, inkább azzal próbálkozz, ha a glutént bevezetted már.

2015. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én beszélnék egy laktációs tanácsadóval, nekem ez szopisztrájknak tűnik, ami egyszer véget ér :)

[link]

2015. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jövőhéten 6 hósak leszünk...a babapiskóta kimondottan babáknak való. olyat vettem.

Szopási sztrájkra én is gondoltam, azt hiszem ez jobban meg fog viselni engem mint a fiamat. Egyébként mindent szívesen megeszik, amivel megkínálom. Csak épp a cicimből nem kér...:-(

2015. aug. 12. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Bemész egy patikába tápszerért, ott kérdeznek egy-két dolgot majd a gyerekről, és ajánlanak megfelelőt.
2015. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sem a babapiskota, sem a keksz nem megfelelo a piciknek, az osszetevoik listajaban annyi nem nekik valo hozzavalo van, hogy elkepeszto.

Tobbgabonas pelyheket, keverekeket lehet kapni Dm-ban, Mullerben, szok szuperek, adalekanyagoktol mentesek.

2015. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A dm-ben szoktam vásárolni, akkor majd ott körülnézek. A babapiskótát a védőnő ajánlotta még anno, hogy gyümölccsel keverjem...meg anno sztem mi is ezen nőttünk fel. Köszönöm a segítséget!
2015. aug. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!