Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hol veszitek a bio zöldséget,...

Hol veszitek a bio zöldséget, gyümölcsöt a babáitoknak?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy bioboltban. Itt két biobolt van, kb. csak gyógyteát lehet venni ott. A zöldségesnél is ugyanazt árulják, mint a bevásárlóközpontokban, szóval az sem különb. (Na de valahonnan muszáj vennem, innen szoktam.) Termelői piac nincs a városban. (Legalábbis nem tudok róla.) A környéken nem ismerek olyat, aki árulna házi gyümölcsöt, zöldséget. (Na meg ugye azt senki nem ellenőrzi, hogy tényleg vegyszermentes-e.) A nagyobb boltokban(TESCO, stb. ) meg még nem láttam. Van ott, vagy csak én nem néztem jól körül? Milyen helyeken keressem még?
2016. jan. 9. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem tul nagy feneket keritesz ennek...Te vagy en vagy barki mennyi biozoldseget kaptunk baba korunkban? Csak a penzed dobod ki...vasarolj nyugodtan zoldsegesnel en is azt teszem ha mar a kertben( az talan bio) nincs! 3 gyerekem van kutya bajuk ;))
2016. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Na most aztán le leszek pontozva,de én nem bio boltban vásárolok. Simán "csak" a zöldségesnél :-)

Amúgy a lidliben lehet kapni bio gyümiket és zöldségeket is.

2016. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké, megnézem a Lidl-ben. Én se biot veszek, mert nem találtam, de ugye mindenhonnan az jön, hogy bio kell, a vegyszerezés, nitrátszennyezés miatt.
2016. jan. 9. 10:50
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
A lidl bio zöldségei is annyiban különböznek a többitől, hogy drágábbak.
2016. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

"Te vagy en vagy barki mennyi biozoldseget kaptunk baba korunkban?"


Elég sokat. A nagyszülők kertjéből etettek 30+ éve. Se trágya, se permet nem érte.


Kérdező!

Itt sincs termelői piac, pont ezért fogok bébiételt adni a legelején, főleg a gyökérzöldségekből, amik halmozottan szennyezettek lehetnek (répa!).

Persze később se lesz egészséges a nem bio, de legalább akkor már nem fog belehalni a nitrátmérgezésbe (ahogy a felnőttek sem szoktak, csecsemőkorban veszélyes csak).

2016. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A sparban pedig mindig szokott bio zöldség lenni és a tescoban is. Bizonyos dolgokból a Lidlben is van bio. Nézz jobban körül legközelebb, biztos találsz :)
2016. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Pont ezt irtam 6# valaszolo! A kertben termett zoldseget gyumolcsot kaptuk!!! Olvasd vissza ;) 1#
2016. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát a piacon a Mariska néni is ki tudja mivel locsolgatja a zöldségeit... Meg alapból is ki tudja bizonyítani, hogy nem a nagybaniról veszi-e ő is...

Lidl-ben, Tescoban is van nálunk bio, de én ugyanúgy megkérdőjelezem, mint a sarki zöldséges cuccait...

Én bébiételt vettem a gyerekeimnek az első hónapokban. Mármint ami csak gyümölcs és zöldség.

2016. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Barátnőmnél is felvetődött a kérdés. Az ebben járatos orvos barátunk azt mondta, hogy normális keretek között, de a kicsik szervezetének a nagyüzemi termesztéssel is meg kell ismerkednie, úgy mint amikor az immunrendszernek meg kell erősödnie a külső ártalmas hatások segítségével. Ha nem így lesz, akkor ha elkezdi a "szemetet" enni, nagyobb korban az allergia stb. Én is azon az állásponton vagyok, hogy nem kell sterilen, burokban nevelni a gyereket, persze lehet bio dolgokat adni neki, de egy minimális egyensúly legyen meg.

A kérdéssel kapcsolatban, hacsak nem tuti forrásból szerzed a dolgokat, nem tudod azt mondani, hogy 100%-ban bio. Szinte lehetetlen ellenőrizni. Az egy dolog, hogy nem permetezik őket, de ha nem fólia alatt vannak, az eső minden rosszat belemos eleve a földbe, illetve még fólia alatt is nehéz megakadályozni, hogy a földből való tápanyagfelvétel során a káros anyagok ne kerüljenek be. Ez nagy infrastruktúrát igényel, amivel a magyar kistermelők főleg nem rendelkeznek.

2016. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

"de a kicsik szervezetének a nagyüzemi termesztéssel is meg kell ismerkednie, úgy mint amikor az immunrendszernek meg kell erősödnie a külső ártalmas hatások segítségével"


Persze, bizonyos idő után, de ha addig belehalt a nem ellenőrzött, magas vegyszertartalmú zöldségfogyasztásba, akkor már késő.

Direkt sarkítok, mert valós veszély.


[link]

2016. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!