Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 11 hónaposnak adnál házi...

11 hónaposnak adnál házi fagyasztott földi epret?

Figyelt kérdés
Almát szereti, banánt nem igazán, meggybeföttet eszi, de ez unalmas lehet már. Bébiétel gyümölcsöt már nem fogad el.
2016. jan. 15. 10:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

én is ugy adtam, hogy "meghámoztam".

adjál neki sutotokot, kortét, céklát-almával.

2016. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amíg eszi a megszokott dolgokat jó kedvűen, addig nem "unalmas" neki.


Én citrusfélét sem adnék még, a körte mehet.

2016. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Epret is és narancsot is hivatalosan 1 éves kor fölött szabad csak adni, úgyhogy szerintem nem sokkal rosszabb az eper mint a narancs. Én adnék, de először csak kis mennyiségben és mindenképpen délelőtt.
2016. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
32%
Én megpróbálnám azt, hogy leturmixolom és nagyon finom szűrőn átpasszírozom, amin fennmaradnak a magok. Én a kivivel is ezt csináltam, persze így inkább "gyümölcslé" jellege van, mint gyümölcs... De a fagyasztott eperrel szerintem mást nem igazán lehetne kezdeni. Láttam egyébként boltban olyan cumit, amibe bele lehet tenni egy szem epret, elvileg a magoknál kisebb lyukak vannak rajt, és a gyerek ki tudja szopogatni a levét. Azt is azért találták ki, mert a magok allergizálnak, maga a gyümölcs húsa és leve nem.
2016. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

18 hónapos korig nem is ehetnek apró magvasokat, mert allergizálhat egy életre

komolyan nem értem az anyákat sokszor

2016. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
26%

15-os, ha nem kap a mag részéből, akkor nem allergizál. Ha meg van "hámozva", akkor nincs gond, csak ezt mirelittel nem kockáztatnám meg.

Aki offolta a kivit, annak üzenem, hogy a hámozott eperből sem marad több. De nem is arról szólt a történet, hogy kiló szám kell etetni vele se hámozottan, se simán.

2016. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
1: inkabb a sajat magam altal bio modon termeszett mirelit epret adom mint az erlelo vegyszerrel kezelt banant vagy spanyol kortet stb. valoban szar anya vagyok
2016. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nem 1, hanem 15 bocs
2016. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A citrusféléket is egy év után lehet adni, mégis adják sokan hamarabb. Végül nem adtam neki az eperből, mert kiolvadva nem igazán lehetett volna meghámozni. Most meg van elég bajom, nem akarom megkockáztatni, hogy egy esetleges allergiás reakció mellett orvoshoz kelljen menni.

Egyébként ami körtével találkoztam, annak se íze,se hamva, házi abból meg nekünk nincs.

2016. jan. 16. 10:01
 20/20 anonim ***** válasza:

Szilva, sargabarack, oszibarack. Ha tudsz venni fagyasztottan.

Epret meg nem adnek neki.

A kisfiam 20 honapos, narancsot most telen kapott eloszor, idenyben, es biot.

Epret meg nem kapott, kovetkezo idenyben fog eloszor. Altalaban torekszek ra, hogy helyi idenyzoldseget es gyumolcsot kapjon, minden nap kap pl. a kertunkbol szarmazo almat.

11 hosan mar kezdett erdeklodni a darabos alma irant, de azt meg most is van hogy felrenyeli, ha kapkod. Viszont nagyon bevalt erre a szilikon etetohalo, nagyon szerette benne ragcsalni a darabokat :)

Uveges gyumolcsokhoz: sokszor ezek nem csak gyumolcsot, hanem pl. rizslisztet is tartalmaznak, ezeket a kisfiam sem szereti (nekem sem izlik), de pl. a dm bio uveges gyumolcsok tiszta gyumolcsok es jo izuek, es a mai napig szereti oket (en is :) ). Annyi van veluk, hogy ezekbol sem veszek olyat, amiben apromagvas gyumolcs van. Csipkebogyosat viszont igen, mert abbol mar teat is iszik.

2017. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!