Megfelelő ez az étrend?

Figyelt kérdés

9 hónapos kislányom a következőt kapja minden nap:

9-10h(ilyenkor kel fel) : anyatej

13h: főzelék korának megfelelő

17h: anyatej

19:30-20h: gyümölcsös-Sinlac-tápszeres vacsora

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ennyi táplálék elég, az egészséges fejlődéséhez a kislányomnak? (nem sír vagy látszik rajt,hogy többet igényelne)

A védőnőt nehéz elérni, vagy megtalálni, azért érdeklődöm itt is.

A válaszokat tanácsokat előre köszönöm!



2016. jan. 17. 14:29
 1/8 A kérdező kommentje:
jah és végigalussza az éjszakát! :)
2016. jan. 17. 14:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kevésnek tartom.
2016. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerinted, akkor mikor és mit lenne érdemes neki adnom?
2016. jan. 18. 00:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a 2-es vagyok, de Én is csodálkoznék, ha babád ettől jól aludna és éjjel nem kelne fel 1-2 óránkét sírva.Az ebéd oké, de a többi sztem kevés. Esti lefekvés előtt ilyenkor már kellene neki valami lisztes.

Én a kisfiamnak 9 hósan csökkentett mennyiségű tápi/anyatej után húslevessel higított főzelékbe áztatott kenyeret, vagy pászkát (majd jóval később ez lehet szendvics) adtam vacsira. Uzsira kellene gyümi és bele keksz, babapiskota. Mi egyre nagyobb mennyiségben adtunk liszteset.

1 éves kora után a reggelihez is adtuk a liszteset, de az enyém előtte 5 x evett hajnalban tápit, 10 óraira gyümipürét, majd ebből lett 4 x evés mikor már csak 1 x aludt napközben és később ébredt reggel.


Ja és ha adsz már több liszteset, a tejpépet is kezd el lecsökkenteni, mert a kettő együtt nagyon hizlaló!

Ha nagyon nem nő, illetve a súlya sem megfelelő, kb 2-3 hétig be lehet még vetni együtt a kettőt hizlaló kúrának.

2016. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nem láttam, hogy írtad végig alussza. De így is csodálkozom. Nem alszik túl sokat?

Az anyatej nem pótolja a lisztet. Mi pici mértékben már 6 hósan elkezdtük azt adni.

2016. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hogy de nem ébred fel éjszaka, maximum még meg nem kapja a kiejtett cumiját és vissza ájul tőle. :)

Már én is gondoltam rá, csak liszt helyett, gabonapépet tennék gyümölcshöz. Babakekszet/piskótát a cukor tartalma miatt nem szeretnék adni neki.

Az a baj, hogy eddig mindenhez Sinlacot kevertem(orvos írta fel) és nem tudom ,hogyan hagyjam meg mindkettőt az étrendjében?!

Tejpépet sem mertem neki adni eddig, a tej miatt, ami 1 éves korig tilos.(anyatej meg épp annyi van, hogy elég neki 2x egy nap)

2016. jan. 18. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismét a 4-es vagyok. A Sinlac is tejpép, csak tejmentes. Én tudom milyen a tejmentes étrend, azért is írtam, hogy pl húslevesbe áztatott lisztes, de teheted, pl: frissen facsart öszilébe, vagy kecskeméti öszilébe, vagy anyatejes gyümi turmixba, esetleg anyatejben fött babagríz + gyümi. A cukorhoz is hozzá kell szoktatnod, nem sokhoz csak picihez. De az agyi fejlődéshez kell.


Más a környékünkön ilyen korban már joghurtot és kakaós csigát, vagy épp parasztreggelit adott a gyereknek (a fiú olyan mint egy mini Fekete László). Na az nekem is durva volt. 40 éve volt aki főzeléket és sajtos makarónit adott a 2 hós gyerekének.

De a Sinlac mégis csak műkaja, egy ekkora babának már nem kéne mindennap azt enni. Mégis csak ebben a világban kell éljen, nem zárhatod el. Örülj neki, hogy nincs semmi baja.

Nekem tejmentesen kellett étkeznem szopi alatt annyira tejallergiás a fiam, 2 évesen még most is az. Nem beszélve a mosószer, naptej, csípés, szinezék allergia/érzékenységekről, melyek szintén a kezdetektől fennállnak.

2016. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Az én kislányom még csak 7,5 hónapos, de a hozzátáplálás kapcsán azt mondta a gyerekorvos és a védőnő is, hogy ilyen korú gyereknél normális, ha csak 4 óránként eszik, az a lényeg, hogy fejlődjön. Nálunk az a probléma, hogy mindig csak épp a minimumot hízik, de hát rendkívül mozgékony.

Szóval, ha hónapról hónapra minimum 300 g hízás van, akkor tökéletesen elég a babádnak a napi 4 étkezés. Naponta 2 anyatej/tápszer 1 éves korig kell. A Sinlac tápláló, gyümölcs minden nap kell, a főzelékhez gondolom husit is kap a kicsi, ezért elvileg minden tápanyaghoz hozzájut ami egy ilyen korú babának kell. Két fontos dolog még: bevezetted-e már a glutént? (babakekszet reszelni a gyümölcshöz, vagy talán már liszt is mehet a főzelékbe - de ebben nem vagyok biztos)... a másik fontos dolog, hogy ilyenkor már elvileg a darabos ételek is jöhetnek, tehát például nem turmixolni, csak épp picit megtörni a főzeléket.

Az én lányom 5-ször eszik, de korábban kel (fél 7). Talán ahogy nő majd a tiéd korábban fog ébredni, és akkor belefér majd az 5. étkezés is.

Annyit azért tennék a helyedben, hogy a 17 órás anyatejet a gyümölcsös-Sinlac-tápszeressel megcserélném. Én imádom amikor a kislányom az esti utolsó etetésnél anyatejes álomba merül :-)

2016. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!