Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos a kislányom. Miket...

10 hónapos a kislányom. Miket adtok reggelire, vacsira ilyen idős babának? Kösz előre is

Figyelt kérdés
2016. jan. 24. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

már idősebb, de 10 hónaposan leggyakrabban a tápszer után/előtt ilyesmiket ettünk. A napzáró vacsora a tápszer 7-8 között, de előtte 5-6 között van ilyen uzsonna-vacsora időben


tojássárgájából készült

- tojáskrém

- bundás kifli

- paprikás rántotta

- sajtos omlett



joghurtból

- mindenféle gyümölcsökkel, a magosakat többnyire még passzíroztam teaszűrőn át neki, mert nem szerette pl. málna, időnként zabpehellyel, csak azt kicsit hagyni kell állni

- vacsira/ uzyonnára pl. joghurt + reszelt uborka + fokhagyma + teflonban sült csirkemell csíkok + zsömle


túróból

- körözött bármikor

- vagy gyümölcsökkel


kefír kifli


lecsó - paradicsom héját én sokáig kihalásztam, negyedelve tettem be a paradicsomot, a paprikát nagyon picire aprítva, tojássárgáját dobtam rá neki alkalmanként


tonhalkonzervből krémeket kenyérre, de inkább csak vajas kiflibe szerette zöldségekkel, sajttal


padlizsánkérmet is gyakran csinálok, akkor már evett, vagy padlizsános tésztát vacsira, ha meleget evett

(nekem sok van mindig lesütve a fagyasztóban, csak elő kell kapni)


a sima sütőtököt is szerette vacsorára, ha tömősebb volt az ebéd, ez is elég


pizza kockák zöldséges - sajtos, bolognai ragus stb.


melegszendvics lidl csirkemell sonka, vagy sima sajtos, vagy zöldséges


virsli is volt időnként, az is lidl -s


szoktam csinálni tápszerbe grízt is ritkán, de az nekem ehetetlen, ő meg szerette fahéjjal vacsorára

2016. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tápszert
2016. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tápszert nem adok,van még tejem de már nem olyan sok. Védőnő mondta,h adjak előtte valami szilárdat és utána még szopizzon vacsira. Az első válaszolónak nagyon köszi,h ezt mind leírtad!!
2016. jan. 25. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Tápszert.
2016. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!