Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi kóstoltatás után...

Mennyi kóstoltatás után sikerült kiváltanotok egy étkezést? Mit kapott és mennyit, hogy nem kért utána tejet/tápszert?

Figyelt kérdés

Jól sejtem, hogy önmagában az alma, sütőtök... alacsony kalóriatartalmú gyümölcsök, zöldségek nem lesznek elegendőek?

Csak vmilyen laktatóbb gyümölccsel (banán), zöldséggel (krumpli) vagy Sinlac-kal, Sinemillel keverve?



#kóstoltatás #Hozzàtáplálás #ételek_bevezetése
2016. febr. 24. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eleje nem arról szól, hogy magas kalóriatartalmú dolgokat kell ennie de krumplit kaphat és persze dúsíthatod Sinlaccal is de nem feltétlen szükséges.

Kb 3 hét volt mire kiváltottuk az első étkezést de turbó fokozatban mert nagyon bukós a babám és a súlya se volt az igazi már. Azt mondták reflux és ne kapjon gyümölcsöt se.

Répával kezdtem, majd sütőtök, krumpli. Először mindenből egy kanálkával, másnap 3-5, harmadik nap 10 és így tovább. Amennyit megevett az utolsó nap én onnantól folyamatosan adtam neki és az új ételből újra először 1 kanálka stb.. mindezt orvosi javaslatra. (Így is második orvosi vélemény az első doki azt mondta ne aprózzuk el semmi baja nem lesz először se egy teljes adagtól.) Kb 150 gramm után már nem kért tápszert. Mindez ellenére azt mondták 1 hónapig ne kezdjünk második étkezést kiváltani, most mivel jobban gyarapszik azt mondják inkább legyen másfél-2 hónap, ráérünk.


Banánt láttam 4 hónaposnak valót bébiételben de szerintem jobb követni a hozzátáplálási táblázatokat. Legalábbis láttam borsót is de nem merem adni neki még.

2016. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
körülbelül 16-20 nap alatt váltottunk ki az első étkezést aztán utána kb 10 naponta..nekem írtak fel Sinlacot, hogy abból tegyek egy kanállal a zöldségpürébe hogy jobban hízzon...mert valóban a hozzátápláláskor elkezd lassulni a gyarapodás.
2016. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem akarom én elsietni a kiváltást. 6 hónapos, két hete kóstolgat, még csak a második íznél jár.

De kb. 70 gramm sütőtök után is simán bevágja az egész adag tápszert, nem kér kevesebbet,

ezért gondolom, hogy majd csak akkor lesz neki elég, ha már a kalóriadúsabb ételeknél járunk majd.

Pár nap múlva kezdem a krumplit, kíváncsi leszek, hogy azután mennyit kér (már ha majd eszi egy ideje).


Egyébként ő is refluxos, de a súlyával (már rég) nincs gond, sőt kicsit dundibb is.

2016. febr. 24. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!