Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól tesztek kevés sót,...

Mikortól tesztek kevés sót, cukrot az ételbe?

Figyelt kérdés

Minden ember más, de én nem bírom feldogni, mikor olyat olvasok, hogy anyuka a gyerek 1-2-3 éves koráig soha semmibe nem rak cukrot, sót. Hogy lehet pl egy 6-7 hónapos babával úgy megkóstoltatni a meggyet, hogy nem ízesítjük meg egy kicsit? Én mikor a 6 hónapos lányomnak először csináltam meggyet, igen is raktam bele cukrot, mert borzasztóan savanyú volt. Tudom, hogy mondjuk ami nekem ízetlen, lehet neki meg nagyon is izes, de én a savanyú dolgokhoz rakok cukrot. Néha a teába is, de nem mindig. Szerencsére megissza ígyis-úgy is. Èn se tömöm tele az ételeit cukorral vagy sóval, de ha valamit elkészítek és nem tudnám megenni, akkor tőle se várhatom el.

Ti mennyire ízesítetek?


2016. ápr. 4. 10:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mostmár egyébként 8 hónapos a lányom
2016. ápr. 4. 10:33
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekemnek csak 1 éves kora körül kezdtem el adni sót, cukrot. A babáknak még másmilyen az ízlésük. A főzelékébe elég hamar elkezdtem zöldfűszereket használni, petrezselymet, kaprot, így só nélkül is még számomra is finom ételeket evett. A másik két gyerek kicsit hamarabb kapott mindent, de először ők is só és cukor nélkül.

Gyümölcsöt soha nem adtam nekik cukrozva, se babakorukban, se később. Szerettem volna, ha a természetes ízüket szokják meg, én felnőttként sem teszek cukrot a meggyre. Úgy voltam vele, ha nem ízlik nekik úgy, akkor majd kapnak mást. Szerencsére nem volt ilyen, sőt, középső lányom kiskorában imádta a savanyú ízt, másfél-két évesen simán ette magában a citromot.

2016. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Cukrot, sót 1 éves kor után adtam, de akkor is nagyon keveset.

Szerinted a cukor az egyetlen amivel édesíteni lehetne mondjuk a meggyet?

MÉrt nem kevered almával, banánnal, édesebb gyümölccsel? 6-7 hónaposnak tilos cukrozni még! Másrészt van olyan baba akinek ízlik a fanyar meggy is.

2016. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jól pontozzatok le, de én még a kutyám ételébe SEM keverek sót, cukrot, hogy minél egészségesebb legyen, a kis máját-veséjét ne romboljam... ti meg csupa jóindulatból szándékosan adtok ilyen felesleges dolgokat pici babáknak, hát gratulálok.
2016. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4es, én se rakok a kutyám ételébe semmit, mivel nyers húst eszik, mert ez neki a legjobb. Írtam, hogy én se tömöm a lányomat. Pl a meggyet úgy csináltam, hogy 2 evésre készítettem és abba az egészbe raktam 1 kávéskanál cukrot. Ez kb 3dl meggy volt. Banántól fájt a hasa, azzal még most is várok, de legközekebb megpróbálom almával. Tényleg nem jutott eszembe. Köszi
2016. ápr. 4. 11:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi pár évvel ezelőtt tértünk rá az egészséges táplálkozásra, életmódot váltottunk.

Ma már gyakorlatilag nem eszünk lisztet, csak ha süteményt sütök. Cukorból jó ha 1 év alatt elfogy fél kiló.. Csak arra használom a cukrot, hogy bizonyos süteményeknél megfelelő legyen a textúra. Olyankor általában fele cukor, fele édesítő, de már eleve a receptben szereplő adagot is felezzük..

Sóval is óvatosan bánunk, de persze nem eszünk sótlanul.

Cukros löttyöket nagyon ritkán iszunk, víz és tea (cukor, édesítő nélkül) van itthon.


Most várjuk a babánkat, de ha van rá mód, akkor nem adunk neki cukrot.

Ha valami meggyes turmixot csinálok például, akkor sem cukrot használok hozzá, hanem más gyümölcsöt, vagy ha ez sem elég, akkor egy nagyon kevés mézet.


Pont úgy fogjuk őt is etetni, itatni, ahogy mi magunk is fogyasztunk.


Simán el tudom képzelni, hogy 2-3 éves koráig nem igazán találkozik cukorral, maximum akkor ha olyan süteményt csinálok. Ezt pedig nyilván nem fogom tonnaszámra etetni vele.

2016. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#4-es...ne aggodj, nem pontozlak le, de hulyeseget irsz, ugyanis az emberi szervezetnek szuksege van minimalis mennyisegu sora. Az kulon jo, ha a so jodozott is, ugyanis a jod alapveto fontossagu az emberi szervezet szamara es nagyon keves etel tartalmazza. Senki nem azt mondja, h sozd agyon a gyerek etelet, hanem azt, h izesitsd.

Es igen, 1 eves kor korul kezdtem adni a babaimnak (ikrek), ugyanis egy ido utan mar nem ettek meg a csak termeszetes izu eteleket, igy kenytelen voltam egy kis izesiteshez folyamodni.

2016. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14-15 hónaposan sóztam, amikor már belekostolt a mi ételunkbe, utána igényelte. Cukrot viszont szinte nem is hasznalom, max nagyon kicsit a borsófozelekbe.
2016. ápr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is úgy terveztem, hogy sokáig nem adok neki, aztán nem jött össze. Amit csináltam neki külön, nem ette meg, de pl. anyám sós húslevesét, pörköltjét meg tömte magába. Azóta nem is nagyon eszi meg, ami sótlan. Nem kell neki az, ami elé van rakva, a mi tányérunkból akar enni. Az meg nem valami egészséges. Főznék szívesen egészségeset, csak sok embernek főzök, ők meg nem eszik meg pl. a rántott húst só nélkül, meg a sütit cukor nélkül. Meg ugye én vagyok a hülye, amiért olyan kajával akarom a gyereket etetni, ami nem ízlik neki.


Tehát elég korán, 8-9 hónaposan már találkozott sóval. Cukrossal viszonylag kevesebbet, de volt már, hogy a kezünkből kivette a sütit, vagy a déditől édes kekszet kapott.

2016. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Meg mindenki azzal jön, hogy "egyszer nem lesz baja ennyi kis sótól/cukortól". Ez igaz is, attól viszont lesz baja, ha utána nem akar sótlant/hozzáadott cukor menteset enni.
2016. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!