Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól tesztek kevés sót,...

Mikortól tesztek kevés sót, cukrot az ételbe?

Figyelt kérdés

Minden ember más, de én nem bírom feldogni, mikor olyat olvasok, hogy anyuka a gyerek 1-2-3 éves koráig soha semmibe nem rak cukrot, sót. Hogy lehet pl egy 6-7 hónapos babával úgy megkóstoltatni a meggyet, hogy nem ízesítjük meg egy kicsit? Én mikor a 6 hónapos lányomnak először csináltam meggyet, igen is raktam bele cukrot, mert borzasztóan savanyú volt. Tudom, hogy mondjuk ami nekem ízetlen, lehet neki meg nagyon is izes, de én a savanyú dolgokhoz rakok cukrot. Néha a teába is, de nem mindig. Szerencsére megissza ígyis-úgy is. Èn se tömöm tele az ételeit cukorral vagy sóval, de ha valamit elkészítek és nem tudnám megenni, akkor tőle se várhatom el.

Ti mennyire ízesítetek?


2016. ápr. 4. 10:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os, mézet nem szabad 1 éves korig adni, életveszélyes is lehet.



Az én babám elutasította a meggyet, nem kell neki végülis mindent megennie. Még nem próbáltam mással adni neki, biztosan fogom, de én bébiételben is kerülöm azt, ami hozzáadott cukrot tartalmaz, a babáknak nincs rá szükségük.

A só meg nekünk se barátunk, nagyon keveset rakok a mi ételeinkbe is, a babának nem adok 1 éves koráig. De értelmét se látom, nekik ízletes így is, az egészségre meg káros.

2016. ápr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Gratulálok anyuka jól megterhelted az éretlen veséjét a gyereknek a sok cukorral.. és később majd teszed ugyanezt a sóval. Nem másért nem csak a vese védelmében nem sózunk cukrozunk......
2016. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönőm a gratulációt kedves. Azèrt nem egy kiló cukrot raktam 2-3 dl teába.. illetve 2-3 dlnek megfelelő meggybe. Nem hiszem hogy egy kàvéskanàl vègzetesen megterheltem..
2016. ápr. 7. 10:34
 14/15 anonim ***** válasza:
A nem hiszmekből lesz az elhízott, rossz veséjű gyerek később felnőtt... miért nem lehet megérteni,hogy az ember illetve a baba is érik.... Éretlen szerveket pedig terhelni hosszútávú következményekkel jár?
2016. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

Oké hogy csak egy kávéskanálnyi cukrot tettél bele, ami neked mondjuk nem sok, te vagy kb 60 kg, de egy 6 kg-os babának akár sok is lehet. AZ neki olyan mintha kb te 5 evőkanál cukrot ennél meg.

2016. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!