Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kérdés: hogy...

Hozzátáplálás kérdés: hogy vezetjük be az új ízeket?

Figyelt kérdés

lehet hogy nagyon butaságot kérdezek, de erre eddig nem kaptam egyértelmű választ.

azt mindig mindenhol olvasni lehet, hogy egy ízt napokig kóstoltassuk a babával. Nos, mi ott tartunk, hogy már mondta a gyerekorvos, hogy egy szopizást próbáljunk meg kiváltani egy étkezéssel.

Ez jól is megy a babámnak, délbe pürét, főzeléket eszik már.

De most új hónapba léptünk be, és mondták hogy szabad ennie több mindent. ilyenkor hogy Kóstoltassuk?

Azt javasolták ugye, hogy napokig csak pár kanállal egyen az új ízből?

tegyük fel, eddig már szépen megette a répa-krumpli pürét. egy szopizást ki is váltottunk 1-2 hete már ezzel..viszont most már ehet céklát. ilyenkor hogy kóstoltatom? Újra csak pár kanállal, és szopiztassam utána?

Vagy kap pár kanál céklát, hogy szokja az ízét, de utána rendesen pépes kaját, amit már evett?

Ez sajnos nem világos.

Ki hogy csinálja?



2016. ápr. 11. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért nem világos, mert nincsenek kőbe vésett szabályok, mindenki máshogy csinálja. :)


Én pl. nem adtam semmilyen pürés ételt a babáimnak, a BLW módszert alkalmaztam, nálunk bevált.

Az ételek adhatóságát természetesen én is tartottam, tehát az életkorának megfelelő dolgokat kaptak csak, halmozott allergia miatt tejterméket, tojást sokáig nem.


Amit érdemes szem előtt tartani, hogy meddig szeretnél szoptatni.

Ha szoptatás "helyett" adod neki az ételt, akkor hamarabb fog elválasztódni, ha pedig szoptatások után kínálod, akkor lassabban.

2016. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bella169 ***** válasza:

A második variáció.

Tehát az új ételből pár kanál majd utána olyan amit már evett.

Aztán elfogsz jutni olya kajákig amit nem fogsz tudni magába kóstoltatni. Ilyen pl a hús vagy a máj. Késöbb a zöldfűszerek, hagymafajták. Stb Azokból meg egyre többet keversz a már ismert püréibe.

2016. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!