Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól tudnak átlagosan...

Mikortól tudnak átlagosan kanállal enni? Mi számít önálló evésnek?

Figyelt kérdés

18 hónapos kislányom még nem tud kanállal enni. Próbálkozik, tudja, hogy kéne, de félúton mindig kicsurog vagy lepotyog ami a kanálon volt.Ezért nincs sikerélménye, nem is erőltetem neki, nehogy ezért ne akarjon kanalat fogni.

Amúgy nem kell eteni, mert mindent magától eszik, persze kézzel. (mindig is jobban szerette a szilárd ételt mint a pépeset) Ez ebben a korban még belefér?



2016. ápr. 13. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez bőven belefér.Van ilyan ismerősőm aki 3 évesen se tud még nirmálusan enni.Az én kisfiam is pribálkozott már, de csaj 2 éves kora körül evett már szépen!
2016. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
A bolcsiben az 1 evesek egyedul esznek,isznak,alszanak el. Igaz meg kiesik a kanalbol a cucc,de azert marad is. 2 eveden már szepen esznek. Mina n gyakorlas kerdese. Ha kesobb kezdi,kesobb sajatitja el.
2016. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kb 3 éves korukra, ovira kell megtanulni, ha ott nem tudnak, a gondozók egy nap alatt megtanítják ne félj :)


egyébként az én lányom 21 hós és ő is kb. annyira tud kanállal enni mint te...rendes fém villával egész ügyes, a banánt ilyesmit szúrható gyümölcsöt azzal eszi, de olyan ételt amit kanalazni kell egyszerűen nem merek neki adni, tele vagyunk hangyákkal és nincs ehhez lelki erőm tudom hogy el kellene kezdeni de egyszerűen halogatom.

Viszont, az utóbbi pár napban - amióta a fém villával hagyom ügyködni - egyre jobban kéri, hogy mikor leteszem a tányért, toljam oda, és mondja hogy "én próbálom" vagyis hogy szeretné próbálni enni. Úgyhogy a napokban én is nyitottabb lettem, ugyan még mindig ügyetlen, de már étkezésenként 2-3 kanalat megeszik önállóan, igaz hogy egyszerre fogjuk, hogy magára ne borítsa, de utána nagyon megdícsérem, gondolom előbb utóbb ebből lesz az önálló evés. szerintem várd meg te is azt a pontot hogy ő maga kérje hogy hadd ehessen egyedül

2016. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2: a bölcsiben rá vannak kényszerítve..nincs 15 gondozó hogy 15 gyereknek kanalazzon.

Az ismerettségi körömben 1,5 éves kornál előbb önállóan még egy gyerek sem evett...persze ez is olyan mint a bilizés...bármikor el lehet kezdeni...de amíg nem elég érett rá fejben a gyerek addig ha a fejed tetejére állsz se fog úgy enni. meg szerintem siettetni sem érdemes.

2016. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben az 1 évesek egyedül esznek, isznak-mostmár értem miért olyan rohadt éhes az összes bölcsiből jövő gyerek du a játszótéren :(
2016. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazából csak a védőnő bizonytalanított el, mert alig volt egy éves a gyerek amikor kérdezte, tud-e kanalazni, amikor még csak kalimpált vele, gondoltam egy másfél évestől pláne elvárja, hogy tudjon így enni.
2016. ápr. 13. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!