Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babának a krumplifőzeléket...

Babának a krumplifőzeléket mivel pépesítitek?

Figyelt kérdés

Én botmixerrel csináltam, és egy nyúlós izé lett a végeredmény. Oké, a krumpli főzőlevével lehet hígabbá tenni, de akkor egy hígabb nyúlós trutyit kaptam. :D

Végülis, neki ízlett, de nem tudom, hogy nem lehet-e valahogy kevésbé nyúlós. A botmixer a gond, vagy hogy meleg volt a krumpli? Vagy ez mindenkinél ilyen?



2016. ápr. 21. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Botmixerrel nyúlós lesz, ahogy te is tapasztaltad.

Passzírozni kell és akkor nem lesz az.

2016. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is használok botmixert de a krumplihoz nem. Villával töröm. A botmoxer miatt lesz nyúlós.
2016. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

főzz bele egy kevés almát is, és akkor botmixerrel sem lesz nyúlós ;)

amúgy sima aprítóval csináltam, vagy csak villával összetörtem.

2016. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen a botmixer a gond, mert a krumpliból ilyenkor kijön a keményítő, attól lesz ilyen ragacsos. A krumplipuret sem jo botmixerezni.
2016. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Villával töröd + anyatejjel / tápszerrel pépesíted.
2016. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem kombinált robotgépem van, vagyis van egy turmix része és van egy kisebb kb. 2-3 dl-es daráló része, amibe elvileg folyékonyat nem lehet tenni, de én a zöldségpüréket mindig is azzal készítettem...nekem nem lett fura, olyasmi mint a krumplipüré, de én alapból tettem hozzá egy kis főzőlevet, hogy ne legyen olyan tömény. mondjuk az én babám így is utálta a krumplit :) pedig anyatejet is tettem hozzá.
2016. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Most, hogy belegondolok, a krumplipürét én sem botmixerrel készítem.

Az a vicces, hogy a babámnak így is ízlett. :D Bár még sokat nem evett, mert most kezdtük, de tetszett neki.


Ja, és a férjem Türingiából származik, ott van egy helyi étel, amiben pont ezt használják ki, hogy ilyen trutyis krumplit készítenek, bár kicsit másképp, és gombócként kifőzik. Úgyhogy kiderült, hogy neki is ízlik a baba főzeléke. ;)

2016. ápr. 21. 17:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindent zauberstabbal csinálok, az is botmixer. Mi a krumplipürét is azzal csináljuk, anyáméknak is 30 éve van ilyen zauberstabja, ők is azzal csinálták, így szeretjük, én is azon nőttem fel. A mi családunkban pont a nem botmixxerrel készített krumplipüré nem jó. :D
2016. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!