Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Zöldbabot mekkora babának...

Zöldbabot mekkora babának adnál bébiételben?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 15:00
1 2
 1/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Ez nagymértékben fűgg attól, h mikor kezdted a hozzàtáplálàst és miket evett eddig. Èn 6 hónaposan kezdtem, és szerintem 8-9hós kora körül màr kapott.
2016. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 2 hónapja kezdtem, most 8 hónapos. A 8 hónapos kortól bevezethető ételeknek még nem kezdtem neki, édesanyám hozott bébiételben zöldbabot de a Milumilos hozzátáplálási füzet 10 hótól írja, a bébiételre 6 hónap van írva.
2016. ápr. 24. 16:06
 3/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Hàt , h őszinte legyen én nem nagyon követtem szigorúan semmi tàblàzatot. Jó, nem kapott epret egy évesen, ès szerencsére se hasfàjós nem volt, se vàlogatós. Egyébként az egyes zöldségeket eltérően lehet szàmítani, arra gondolok itt h pl a héjàból kipasszírozott zöldborsó sokkal hamarabb adható, mint normàl formàjàban. Szerintem nyugodtan kóstoltasd meg vele a zöldbabos bébiételt, de csak pár falatot. Ha aznap éjszaka semmi gond nem lesz
2016. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 piroska és a farkas ***** válasza:
akkor màsnap megkaphatja a maradékot. Èn legalàbbis így csinàltam.
2016. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én nem adtam pépes ételt egyáltalán a gyerekeimnek, ettől függetlenül követtem az ajánlott ételek bevezetésének idejét.

A hüvelyesek puffasztanak, tehát ez lehet a "legrosszabb" ami történik, hogy szélgörcsöt kap.


De ha 10 hónap az ajánlott, és követni akarod, miért nem teszed el még két-három hónapra az üveget, addig meg adsz neki mást?

Eláll biztosan addig, ha most vette.

2016. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eláll, nem akarom mindenáron odaadni neki, de azért gondoltam megkérdezem. 10 hótól írja az összes K betűs zöldséget így gondoltam rá, hogy puffasztó talán. Piciként hasfájós volt így jobb, ha hagyom.

2016. ápr. 24. 17:31
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkortól adhatod, ami az üvegre van írva.

Egyszer én is megkérdeztem az orvosomat, hogy sok olyan étel van, amit hónapokkal később lehetne adni, mégis van a bébiételben. Mondta, hogy igen, mer speciális technológiával dolgozzák fel az alapanyagot, így a gondot okozó részt eltávolítják - ezt egy otthoni konyhában nem lehet megcsinálni. Tehát bármit adhattam neki, amit az üvegen feltüntetett kor szerint lehetett adni.

2016. ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Nade a zöldbab az nem k betűs... :)
2016. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A krumpli hasfájást okozott a férjem azóta is azt mondja K betűs zöldség, persze poénból.

Amúgy nyilván, csak arra gondoltam, hogy ha 10 hónapos ehet K betűs zöldséget akkor lehet addig nem a legjobb ez előtt próbálkozni egyéb puffasztó dolgokkal.


7-es, neked is köszönöm. Csak nagyon hasfájós volt így biztosabbnak érzem a táblázatot követni, bár 2 egyformát még nem találtam..

2016. ápr. 24. 20:52
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
A jrunplit villával nyomtad vagy turmuxoltad? Nekem anno azt mondta a védőnő, h semmiképp ne turmixoljam, mert kicsapódik a keményítő.
2016. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!