Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Céklát tényleg csak bébiételbe...

Céklát tényleg csak bébiételben vagy bioboltból?

Figyelt kérdés

A védőnőnk nagyon határozottan azt mondta, hogy céklát ne kezdjek el otthon főzőcskézni a fiamnak, mert mivel gyökérzöldség ezért a vegyszerek jobban beszívódhatnak és volt már baba aki emiatt kórházba került. Most a neten is olvastam egy hasonló véleményt, hogy csak és kizárólag bio zöldségesnél vegyek céklát mert veszélyes.

Na most a környékünkön nincs bio zöldséges, a bébiételekben meg marhahússal találtam csak párosítva, és én eleinte nem azzal szeretném adni.

Ti otthon nekiálltatok sima zöldségestől vett céklát főzni a babátoknak? Engem most jól beparáztattak ezzel, pedig olyan egészséges a cékla és úgy bevezetném már (8 hónapos lesz vasárnap).


2015. jan. 23. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én céklát talán csak egy éves kora körül adtam neki, max egy kicsit előbb, pontosan nem emlékszem. Akkor pedig pont kaptam ismerőstől kertit. Így teljesen véletlenül megkerültem ezt a problémát. Nem is tudom, és a répa az nem olyan veszélyes?
2015. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én adtam sima boltból vásároltat is. Imádja, semmi baja. Ennyi erővel sárgarépát, fehérrépát se lehetne. Esetleg piacon, őstermelőtől vásárolj! Az biztonságosabb! Céklát amúgy elsők között lehet adni.
2015. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A bio sem biztos hogy bio. Az üvegessel semmi baj azt tuti bevizsgálják. Én most fogok erről beszélgetni a védőnővel meg is kérdezem őneki mi a vélenye erről.manapság már akkor répát se adjon az ember mert az is gyökérzöldség?! Én biztos helyről vennék és főznék sütnék neki.
2015. jan. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is ezt mondta a gyerekorvos. Legjobb ha az összes ilyen zöldség bio, de a cékla különösen magába szívja a méreganyagokat. Amúgy netről tudsz rendelni. Én adtam a fiamnak azt az Univeres marhahúsosat, de nem ízlett neki. Én inkább egyelőre mellőzöm az étrendjéből.
2015. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindig itthon fozom neki. Sima zoldsegesben veszem. Most 9 honapos, kb. 3 honapja eszi. Nekem nem mondtak ilyesmit, mint neked.
2015. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sandrachnologic ***** válasza:
Az én fiam 5 hónaposan ette a céklát, sima piacon vasaroltat. Honnan tudni hogy a bio bio? Mi van ha csak azt mobdjak, hogy kétszeres aron adjak el a csoffadtabb példányokat?! Mert ugye a biobsosem olyan szep...
2015. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én vettem sima céklát és azt főztem neki, almával, kruplival majd pipihusival.

Ezt én csak azért nem értem, mert a répa, a zöldség, a krumpli ugyanúgy gyökér, akkor azokat sem lehet adni a babáknak?

2015. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi is 4,5-5. hónaptól adjuk a gyerekeknek. Mondjuk saját, kerben termett céklát, nem igényel sok vegyszerezést, miénk pl. semmit nem kap, mégis szép és finom.

Ha nem szereztél be a fagyasztóba, amikor idény volt és tartasz tőle, akkor vagy biobolt, vagy a piacon nézz szét. A bolti azért nem jó inkább, mert fakó és íztelen, az mintha nem is cékla lenne. A védőnőd alapján pedig répaféléket is kerüld akkor, meg igazából minden zöldséget, gyümölcsöt. A gyümölcsök közül még az almát is vegyszerezik, vagy maguknak termelik csak kis mennyiségben.

2015. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sandrachnologic ***** válasza:
Elvileg a répát, krumplit, uborkát, céklát es egyeb gumos vagy gyökér zöldségeket ajánlott bio termelotol beszerezni. Szerintem meg a piacról is epp olyan jo, azert a mai permetek mar nem annyira mergezoek. Nem mindenki engedheti meg maganak azt, hogy 10-20 kg krumplit a biopiaceol szerezzen be a családnak, mert ha mar a baba azt kap akkor magunkat miert mergezzuk? Ezzel az erővel regen se volt bio, csak amit maganak termelt meg az ember, es megis felnőttek a gyerekek, jo nem lehet tudni hogy azoknak a karos hatásoknak amik az akkori permetszerekben voltak milyen hatása fejtodott ki (allergia, betegség, rak stb), de akkor ezzel az erővel majd ne adjon neki egy darab turorudit se az ember vagy egy akármit, mert hat ki tudja? Mi van ha epp a bevonoban levo szojatol lesz beteg nem pedig a nem bio repatol?
2015. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én bio zölsdégeket vettem a fiamnak, bár most 16 hónaposan már kap mindenfélét, sima zöldségesnél, sparban, stb. vásároltat is. Azt viszont nem értem, miért kell leszólni, ha valaki odafigyel erre legalább a gyereke 1 éves koráig (de van, aki később is). Most itt a "biztos az se bio, csak 2x annyiba kerül" hozzászólásokra gondoltam.
2015. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!