Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól érdemes tápszeres...

Mikortól érdemes tápszeres babánál a hozzátáplálást kezdeni? 4-5-6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Védőnő 4 hónapot javasolt, én úgy gondoltam, hogy megvárom a 6 hónapos kort, mert kicsit korábban született, 37. héten.
2016. ápr. 26. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 5 hósan kezdtem. Az anyatejeseket 6, a tápszereseket 5 hósan kezdik általában hozzátáplálni.

Fiamnál ment is a dolog, de lányom nem akarta, vele még 2 hetet várni kellett, mire elfogadta. :)

2016. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kivártam a 6 hónapos kort. A gyerekorvos nem mondta 4-5 hónaposan, hogy kezdjem a hozzátáplálást, a védőnő azt mondta tápszeres babáknál el LEHET kezdeni 4 hónaposan is, de egy szava se volt arra, hogy várnék.

De az enyém hasfájós volt így nem mertem elkezdeni 6 hónapos kora előtt.

2016. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Védőnő négy hónapot mondott, orvos azt, hogy 4-6 között, ahogy gondolom. Négy hónap egy hetesen próbáltam, épp csak megkóstolta, nem mutatott nagy érdeklődést, egy hét múlva megint próbáltam, akkor már többet, de még nem volt az igazi, megint hagytam egy időre. Most lesz öt hónapos, és tátja a száját ha közelít a kanál, cuppog, lelkes, úgyhogy most már elkezdjük.
2016. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A védőnő azt mondta, mikor a fiam négy hónapos múlt, hogy lassacskán elkezdhetem a hozzátáplálást. Végül öt hónapos korában kezdtem, de tulajdonképp csak azért, mert mikor almát ettünk, a baba nagyon érdeklődött iránta, így reszeltem neki egy picit, megkínáltam, ízlelgette, megette és kért még. Ha nem így van, akkor kivárom a hatodik hónapot.
2016. ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell négy hónaposan elkezdeni, pláne koraszülött esetében. Ha mégis megkínálod négy hónaposan szilárd étellel, és azt kitolja a nyelvével, akkor még nem érett meg rá.
2016. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3hósan kezdtem.
2016. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!