Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tudnátok segíteni az alábbi...

Tudnátok segíteni az alábbi kérdésekben 9 hónapos babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

- Mit jelent a megtámasztva ültetés? Ha még magától nem ül, de az etetőszékének van egy függőleges háttámlája, akkor az megtá,masztásnak értendő? Ebbe beletehetem már vagy még nem?

- Hányszor és milyen mennyiségben kaphaz joghurtot,túrót a baba?

- Húst, halat hányszor és milyen mennyiségben kaphat egy héten?

- Ilyenkorra minden napközbeni étkezés ki van váltva nálatok?

- Ötletek reggelire, tízóraia, ebédre, uzsira, vagcsira?


2016. máj. 18. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Van a facebookon egy csoport, Egészséges (WHO ajánlását követő) hozzátáplálós csoport. Én csatlakoztam, és sokat olvasgattam a fájlok közt meg a beszélgetéseket, de kérdezhetsz ott Te is. Van táblázat is, hogy mit, mikor adhatsz. Én még nem tenném etetőszékbe a helyedben. Magától akkor ül, ha magától felült, azt hiszem. Sok sikert!
2016. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-Igen, ha függőleges, de ő még magától nem ül, akkor nem ajánlott.

-Ha már bevezetted, akkor olyan mennyiségben, amennyiben elfogadja.

-Halat még nem ehet egyáltalán egy 9 hónapos. 12 hótól szerepel a táblázatban.

-Egy étkezés sincs kiváltva nálunk.

2016. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána nézek.

Igen, néztem hogy valamelyik táblázatban 1 év után szerepel a hal. Nekem a védőnőm mondta, hogy csiri hús, pulyi hús, hal. És megnéztem, van aki adja már ilyenkor van aki nem. Ez amúgy tiszta őrület. Minél jobban utána járok, annál hülyébb vagyok.

2016. máj. 18. 13:33
 4/6 Snorri ***** válasza:
Nekem ortopéd orvos azt mondta, hogy ülhet magától, de ha eldől, akkor engedjük, ne legyen körbebástyázva, hogy ne dőljön el. A hozzátáplálás attól is függ, mikor kezdted el. Én kaptam a védőnőtől egy hozzátáplálási táblázatot, és aszerint vezettem be a dolgokat.
2016. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bella169 ***** válasza:
53%

- Ha csak annyit ül az etetőszékben amíg eszik, akkor nem lesz belőle gond. Én is megkérdeztem az orvost róla, mert nekünk csak székre rögzíthető fér be a konyhába, és azt nem lehet dönteni. Azt mondták az a 2*-3* 20perc amíg eszik nem árt.

- Ha bevezetted és nincs gond akkor amennyit csak megeszik. Ma pl a lányom 2 pohárral evett meg belőle gyümivel.

- Húst napi szinten kaphat, az étel max 10%a lehet hús. Tehát egy üveg bébiételbe kb 150-20gnyi lehet a hús. Halat otthon készítve 1 éves kor után. Bébiételben van 8 hós kortól adható tengeri halas, azt adhatod egy éves kor elött.

- Kinek hogy. Mennyire jó evő a babája. Alányom zabagép. Tízórai, ebéd, uzsi kiváltva

2016. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bella169 ***** válasza:
53%

Bocsi de elöbb elküldte véletlenül a teló, itt a vége.

- tehát kiválltva 3 étkezés. Étkezésenként 180-220got eszik meg.

- reggeli - vacsi anyatej vagy tápszer

tízórai - gyümölcs, gyümölcs joghurttal vagy müzlivel

ebéd főzelék husival (itt attól is függ mit vezettél már be, pl a lányom szereti a paradicsomos krumplit édeskrumpliból készítve, a cukkinit, a borsót brokkolival, emellett én minden főzelékbe teszek neki húst. Az alap pedig mindig krumpli vagy rizs)


Ja és 9 hós lesz holnap a lányom.

2016. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!