Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy csináljam? 9 hónapos baba.

Hogy csináljam? 9 hónapos baba.

Figyelt kérdés
Szóval refluxos a fiam. Tápszertől már ritkán bukik de gyümölcs után (hiába adom rizzsel jó sűrűn) bukik és a hasát fájlalja. Párolt almához nagy reményeket fűztem de attól is fáj a hasa. Egyébként nagyon érzékeny pocakú, mondjuk zöldségek közül csak a répát nem bírja, azok rendben vannak. A hasfájása 6,5 hónaposan múlt el. 2 étkezés van kiváltva, mindkettő főzelék. De kevés neki. Nagyon lassan tudtunk haladni a hozzátáplálással 2 hét antibiotikum kúra miatt, majdnem 8 hónapos volt mikor még csak 1 volt kiváltva, de elkezdett 6-7 helyett 4-5 között kelni, egyértelműen éhes volt és meg is oldódott ahogy kiváltottuk a második étkezést. Majd megint elkezdett hajnalban kelni. Beletörődtem, hogy lehet nem is ez a baj. De már 1-2 között is kel és biztos, hogy éhes, 5 perc alatt eltűntetett egy jó nagy adagot (240 ml) és egy hang nélkül visszaaludt utána. Ez az egy ébredése van mindig. A másik gond az, hogy Pregomin a tápszer és amennyire tudom ebből nincs 2-es és 3-as tápszer, gondolom ez a probléma. A 240-ből is gyakran hagy 10-30 ml között így nem tudom emelni az adagját. Harmadik étkezés kiváltása a tejalapú táplálástól menne, max csempészek egy kevés tápszert valamibe. De mit adnék neki, ha nem bírja a gyümölcsöket? Csak nem ehet harmadik alkalommal is főzeléket. A 2 kombinációja is bukást okoz de amúgy is fáj a hasa attól amit eddig adtam neki. (Alma, barack, banán, meggy) Lehet valamivel laktatóbbá tenni a tápszert? Gasztroenterológusnál most nem lesz 2 hétig rendelés (magánrendelés), máshová meg nem kapnánk korán időpontot úgysem. Köszönöm ha válaszol valaki!
2016. jún. 19. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ehet haromszor, negyszer is fozeleket, miert ne ? A zoldseg sokkal egeszsegesebb mint a gyumolcs! A gyumolcs csak viz meg cukor, ha nem birja be eroltesd, ahogy idosodik majd erosebb lesz a gyomra.

Meg esetleg a 7 gabonas pepet probald ki gyumolccsel, vagy joghurt kis gyumolcs es gabona?

2016. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen tejpép? Vagy tejmentes pép, ha az kell neki, pl. Sinlac. Egyébként 9 hónaposan a lányunknál is csak 2 étkezés volt kiváltva, a többi tápszer volt és éjszaka evett egyszer.
2016. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Semmilyen tejterméket nem adhatok neki tejallergia gyanú miatt (vizsgálva nem volt de én is allergiás vagyok és a baba se bírta csak a speciális tápszert), a gyümölcsöt meg tényleg semmilyen formában nem bírja, se rizzsel, se zöldséggel így az egyelőre tényleg nem opció. Végülis írsz valamit, egészséges a zöldség, baja nem lehet tőle. Csak annyira nem változatos.
2016. jún. 19. 13:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm 2-es, végülis érdemes kipróbálni, csak a székrekedéstől tartok egy kicsit, csak rizses a Sinlac is. De egy próbát megér.
2016. jún. 19. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
a pregomin még bőven jó, én 22 hónaposnak is adom,óriási étvágya van de elég neki reggel,de tehetsz bele pl. fosfovit kekszet törve,vagy sinlacot. viszont ha tejfehérje gyanú áll fent,és még bukik nem jó valami akkor. lehet,hogy diéta hiba van,nullásat tart,nyomokbanosra is? meggyet és almát refluxos csak főzve kaphat. fruktózgyanúja nincs? csak,hogy írtad,hogy a gyümölcsöket nem bírja,ez is egy lehetőség. főzeléket adhatsz nyugodtan,egészséges pont,hogy jó :-) de ehet még kukorica vagy zabkását, vagy sinlacot,vagy gabonapépet,nekem már,hogy nagyobb így adok neki gabonapelyhet rizstejjel,meg én sütöm neki a kenyeret itthon (pékséges kenyerek neccesek tejfehérjésnél csak megbízható helyen vegyél)
2016. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tényleg semmit nem kap amiben lehet tej, az orvos azt mondta jónak kell lennie pregomintól és el is múlt a hasfájás. Frutkózintolerancia miatt én is aggódtam de nincsenek eltérések labor eredményekben, elvileg lenne máj értékeknél. Meg valamennyi fruktóz a legtöbb zöldségben is van. Köszönöm neked is a választ!
2016. jún. 19. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Itt a nyar, rengeteg a friss zoldseg! En vettem egy babaszakacskonyvet es olyan dolgok vannak benne, ami eszembe sem jutott volna!

Pl madarsalata !! Ki hitte volna, hogy ehetik, sot ) honapos kortol. Cukkini, krumpli, madarsalataval parolva. A babam ( 11 hos ) odaig volt erte!

De a neten is nezelodhetsz. Millio variacio van zoldseges purekre.

2016. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!