Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 dologgal kapcsolatban lenne...

2 dologgal kapcsolatban lenne szükségem a tanácsokra, ötletek?

Figyelt kérdés

1. Ha már eszik a baba tízóraira gyümölcsöket(kiváltottuk az étkezést,7 hónapos lesz 1 hét múlva), mi a következő két gyümölcs,amit adhatok? Eddig almát,őszibarackot,meggyet evett. Jöhet a banán,esetleg körte,vagy sárgabarack?

2. Folyadékot nem tudom beleerőltetni. Se vizet,se gyümölcslevet,se teákat nem akar inni. Jóformán kilöki a kezemből! Max.20 ml-t tudok beleküzdeni egy nap. Hogy oldjam meg? Tanácstalan vagyok. Csak a tápszer az,amit megiszik. De nagyon izzad a melegtől,Félek,hogy baja lesz.


2016. jún. 27. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Banánt, körtét, barackot is megpróbálhatod, de először, csak keveset.
2016. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyümölcs banán és körte lehet de én zöldségeket vezetnék most be. Krumplit, répát, sajnos sütőtök az nincs de bébiételben kaphat azt is.

Nem baj, kínálgasd sűrűn vizzel de elég folyadékdús gyümölcsök ezek, valószínűleg csak nem szomjas. A nagyobbik gyermekem sok vizet ivott már pici korától kezdve de a kicsi nem akarta elfogadni. Mivel ő refluxos nem adhattam neki mást. Ahogy egyre sűrűbbek lettek a főzelékek és egyre több étkezés lett kiváltva elkezdett többet inni. De pl egy jó vizes tökfőzelék után még a fejét is elfordítja, ha itatnám. Máskor meg egyszerre lecsúszik 40-50 mili. Egyébként pohárból kezdtem itatni mert sok helyen olvastam, hogy néhány baba így többet iszik, mintha cumisüvegből kapná.

2016. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az ebéd is ki van váltva,eszik már sütőtököt,krumplit,répát,kis csirkehusit is,csak a gyümölcsöket jobban szereti. :) Sima pohárból adtad Neki kezdésnek? 7 hónaposan már próbálkozhatok vele? Nem fog fuldokolni?
2016. jún. 27. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettem, bocsi.

Svéd itatópohárral mertem csak próbálkozni és az eleje nehéz volt, mert a kezeivel ahogy néha odakapott elég nagy kortyot sikerült lenyelni néha.. de hamar belejöttünk. 7,5 hónapos volt.

2016. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A neten találsz egy csómó táblázatot, az ételekhez.

Az én fiam sem akart inni, 10-20 milliket csak(le is hurrogtak érte itt GYK-n). Vízzel próbáltam sokáig, aztán gyülölcslével, teával. Egyikből sem ivott többet, viszont megvolt a pisis pelus mennyiség. Szóval olyan 11 hónapos kora környékén elkezdett valamiért többet inni, ekkor már visszatértem a vízre. Ha szomjas lesz inni fog. Hidd el! Ha nem iszik, nem erőszakolhatod bele.

2016. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bella169 ***** válasza:

Gyümölcsből adhatsz neki: banánt, körtét, hámozott szilvát, meg cseresznyét de aztis csak hámozva mert a héja puffaszt.

Sárgabarack csak egy éves kortól javasolt. Az alatt max bébiételben.

Ivás: Itatópohár vagy itató üveget próbáltál már? Sima pohárból a enyém se ivott, de van egy mam trainer itató üvege abból szépen iszik.

Esetleg egy kis becsapással variálni, hogy keversz neki ki tápszert, de nem 30 ml vízhez teszel 1 kanállal hanem 60-hoz, ha így megissza akkor 90hezés így tovább és a végén megissza vizet is majd.

2016. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!