Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A hozzátáplálással kapcsolatba...

Joza kérdése:

A hozzátáplálással kapcsolatban kérem segítségeteket. Hogyan oldjam meg a lenti nehézségeket?

Figyelt kérdés

A jól szopizó fiam hamarosan 7 hónapos. Május végén kezdtem a kóstoltatást, mára kétségbeestem:


1. Az első gond: a kanál. Csalikanalat is adok a kezébe, mégis, ellenállást tanusít :) mihelyst a szájához közelítek vele. Számára ez így nem táplálkozás. A pürét az ujjamról lenyalogatja, műanyag kisflakonból kilefetyeli.


2. Hogyan pürésítsek? Egy pengés botmixerem van, de tejfölsűrűségűre kb semmit nem tudok krémesíteni. A csirkehús szálas marad, ki is forgatja a szájából, pedig fokhagymanyomón is átment.


3. Mennyi időnként éhezik meg a babátok? Nyilván nem lehet sematizálni, érdekel. A fiam két minden ébredés után azonnal cicit kér, aztán már óránként, mert kevés a tejem. A tápszeres cumisüvegnek nagyon örül, de sajnos csak csiszitolja rajta az ínyét, eltorzult arccal eltolja, amint jönne belőle pár csepp, így marad az óránkénti etetés. :(


Segítsetek!



2016. jún. 28. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Tarts szünetet. Még nem érett meg rá. Nálunk is lassan ment, anyatejes a fiam is.

Ha elfogadja, de nem kanálból, akkor add a kezedből.

Csirkemellet adsz neki? Lehet száraz számára. Próbáld combból. Szafosabb talán.

Az óránkénti szopiról a te étkezésed ugrott be. Ételek minősége, szenhidrát stb...

2016. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos h kevés a tejed? Csak mert nekem is szopizik a babám(6hós). Minden alvàs elõtt és után, meg sokszor ébrenlét alatt is. És nem kevés a tejem, csak egyszerre nem eszik sokat. Csak addig, amíg nem eszik annyit h ne haljon éhen, és utána a külvilág fontosabb. Éjszaka hogy alszik?

Próbáltál màs kanalat? Kicsit? Nagyot? Mūanyagot? Fémet? A tiéd miközben eszel?

2016. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valóban keveset eszeget (a gyermek többet van mérlegen, mint mellen), épp annyit, hogy éhen ne haljon, aztán irány-surány. Fél kilenckor vacsoracicizik minden nap, fél egykor ébred, aztán mégegyszer az ötórás ébredése előtt. Éjszaka nagy szívóerővel szopik, biztosan akkor bepótolja a nappali elmajonkodott evészeteket. Mindenféle kanállal próbálkoztam, most a kis tápszeres mérőkanálból lefetyelt, mire az egész a nyakába borult. Mivel úgyis vinnem kell fürdeni, hagytam, hogy játszon, ismerkedjen vele.
2016. jún. 28. 16:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Első, hogyan idnult meg a kanalazás? Egyszer csak nyitogatta már a száját? Éhesen kínáloöm, mégsem megy, várja a cicit.
2016. jún. 28. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam eleinte minden második ételtől sírt. A hasa is soktól fájt. Számtalan alkalommal láttam viszont a pelusban az ételt. Pedig 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, úgyis érett már rá, felszívódási zavartól féltem, gasztroenterológiára jártunk.

Majd egyik napról a másikra megváltozott minden 7,5 hónapos korában. Szívesen elfogad mindent és csak egy pár étel okozott hasfájást. Szóval arra gyanakszom, hogy 7,5 hónapos korában érett meg rá.

Szerintem is szüneteltesd egy ideig, 1-2 hétig, lehet teljesen más lesz minden addig.


Jó a botmixer? Az enyém is 1 pengés és pont a husi nem könnyű ügy de max pár perc alatt azért pürésre lehet csinálni még azt is.


3 óránként de ő tápszeres.

2016. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A pihentetés jó megoldásnak tűnik. Szegény már szemrehányóan néz, ha meglátja az előkét. Azért erőltettem, mert kilefetyel, kinyalogat, azaz az ízzel nem lehet gond. A botmixer jó, igen, mégis szálak maradnak a csirkemellből, szálcafatkák.
2016. jún. 28. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: szünetet tartottam, 1 vagy 2 hetet. Utána Minden nap rendületlenül kínáltam
2016. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!