Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 honapos babatok hanyszor...

7 honapos babatok hanyszor eszik egy nap? Mit, es mennyit? Valtottatok mar ki etkezest?

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes, igény szerint szopizó baba. A tízórait kiváltottuk, gyümölcsökkel jól állunk: simán megeszik egy barack + 1 banánt. Ebédre kóstolgat, de a zöldségek még nem annyira jönnek be neki, így csak kb 50 ml-t eszik meg. Reggel, délután és éjszaka pedig szopizik.
2016. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém nagyon gyorsan kiváltotta az étkezéseket, de minden baba máshogy csinálja.

Nekem most már 8 hónapos, de 7 hónapos korára is megvolt a tízórai, ebéd és némi uzsi is (uzsonnára azért írom, hogy némi, mert a délutáni alvás előtt szopizik, alvás után meg eszik kanalasat).

Az enyém mindent szeretett egyszerre, most sincs olyan étel, amit nem eszik meg. )Az üveges előre gyártottakért nem rajong, ha megyünk valahova, akkor abból valami gyümölcsös-husisat választok, azt megeszi.)

2016. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Anyatejes baba. Rengetegszer szopizik még. Kb így néz ki egy napunk.

Felkelés után 7-7:30 szopi(1), majd délelõtti alvás elõtt szopi(2). Ez kb. 9-kor. Ha felkelt:tízórai, ez gyümi, néha bele 7gabonás pép. Majd déli alvàs elõtt megint szopi(3). Ha felkelt ebéd:zöldségek, rizs, csirkemell. Ezek variációja. Kb. 13h-kor. Akármilyen adagot is egyen, nagyon max 2 óra múlva szopizik(4). Majd megint 17h-kor.(5) Aztán alszik megint. Majd valamilyen tejpép 19-kor. 20-kor fürdés, szopi(6), alvás. Éjszaka egyszer felkel szopizni(7). Emellé vizet adok neki egész nap. Nem számít mennyit eszik, a szopi marad és kajával sem bír ki 3 óràt.

2016. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5x evett egy nap, tápszert mindig, 200 milit egyszerre, a hozzátáplálással nem haladtunk, bár 7 hónapos korában már tudtam kóstoltatni legalább. (6 hónaposan kezdtem volna, 2 hétig antibiotikum kúra, aztán hasmenés és probiotikum, azt hittem sose lesz vége)
2016. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!!!Hu, kedves utolso, mi is igy jartunk.10 nap antibiotikum, probiotikum, hasmenes.Raadasul az antibiotikumtol kiutesei is lettek.Szoval semmit nem haladtunk a hozzataplalassal, mert nem tudtam eldonteni, hogy a kiutesek meg a gyogyszertol vannak, vagy etelallergiatol.Ezert tettem fel a kerdest, kivancsi voltam ki hogy all.
2016. júl. 11. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyémnek a hasa fájt (sajnos gyenge probiotikumot adtam, nem tudtam) és hogy kóstoltattam volna.. úgy se tudja megemészteni rendesen meg amúgy is fájt a hasa, nem tudhattam volna, hogy most az új étel vagy a szokásos hasfájás.

Lassan haladtunk, de már jól állunk. Kapkodni se akartam, értelme se lett volna. 9,5 hónapos, a 3. étkezés van kiváltás alatt, jó étvágya van, bármit megeszik, nem maradtunk le semmiről. :) 7,5-8 hónaposan volt az első étkezés kiváltása, 8,5-9 hónaposan a következő, most meg a 3. jön. Szóval ne aggódj emiatt. Bár nálunk volt pár éjszaka amikor újra elkezdett kelni enni a második étkezés kiváltása előtt de ennyi.

2016. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enikő1221 válasza:

Nálunk igaz csak 5hónapos a baba, de két étkezést simán kiváltottunk.. Nem kívánta már a tápszert, 4-5x eszik egyébként 200ml tápszer a reggeli, 150-150 a két kanalas aztán elalvás előtt 240ml tápszert eszik.

A nagyobb lányunk 7hósan szintén így evett. :)

2016. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!