El fogja fogadni valaha?

Figyelt kérdés

Kicsit kétségbe vagyok esve... a babám csak anyatejes, eljött az ideje, hogy mást is kóstoljon. 3-4 hete próbálkozunk, de mindentől öklendezik. Nem is nyel szinte semmit belőle hanem addig gyűjti a nyálát míg ki nem tudja köpni az egészet. Ha levet próbáltam kifújta vagy ami lement attól még 2 perc múlva is hidegrázása volt a gyereknek. Az első is rossz evő volt, de nem ennyire. Őt egyáltalán nem érdekli az étel. Meddig elég neki csak az anyatej? Mit csinálnátok?

Amiket próbáltam:

alma, almalé, répa-krumpli, sütőtök mindből házi és bolti is. Hagytam pár nap vagy talán egy hét pihenőt, de nem érdekli jobban. Próbáltam a clevamama féle etetőhálót almával. Tegnap 4 hótól ajánlott tejpépet is próbáltam. Szintén nem kellett neki. Öklendezett. Vizet iszik, azt szereti.

5,5 hós volt mikor elkezdtem, azért 6 előtt mert az elsőnél a rossz evést arra vezette, vissza, hogy későn kezdtem hozzátáplálni.


2016. júl. 18. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Elobb utobb, csak neki nehezebben megy.

Kisfiu?

Esetleg egy kis edes oszibarack levet probald meg? Vagy gYumolcsos tejpepek? Azokbol a hippesek egesz joizuek!:)

Mast nem tudok mondani csak kitartast! Mindig probalkozz!

2016. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az en fiam fenyevo🙂Nem viccelek, egy eves koraig szinte csak anyatejen elt.En mindent kiprobaltam, de egy-ket kanalnal (babakanal) soha semmibol nem evett tobbet.Orvoshoz vittem, vervizsgalat, masik ket orvos.De minden rendben volt vele.Most 3 eves.Most egy picit jobban eszik, de most is keveset.12,6 kg.Mar elfogadtam a helyzetet, o ilyen.Ha az orvos nem talal senmit, nincs mit tenni.Bar szerintem a tied meg belejohet, hisz meg csak most kezdtetek.
2016. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5 hónaposan tök felesleges.

Egyik babám 7.5 hónapos koráig kilökte a kanalat, pedig fél évesen kezdtem próbálkozni.

Aztán 9 hónapos korában rájöttem, hogy semmi pépes, ő maga evett kézzel, neki az volt a nyerő.

Nem egyformák a babák, de amit erőltetsz, azzal csak rosszat érsz el.

Olvass utána a BLW módszernek, hátha kedvet is kapsz hozzá.

Szerintem amúgy a legjobb, nekem is a második gyerekem volt a "problémás", a harmadikkal már BLW-vel kezdtem, és a negyedikkel sem fogom ezt másként csinálni.

Nincs pepecselés, nagyon külön főzögetés sem, sokkal praktikusabb, hamar önállóak lesznek, egy évesen már kanállal-villával is egyedül esznek.

2016. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugi.az En kozepsom is ilyen volt.10hos koraig csak szopizott.a sulya 5honaposan 8590 6 hosan 8950g volt.kis husi volt.10hosan 10470gvolt.akkor kezdte elfogadni a gyumiket.

Annyi hatranyunk volt ebbol,hogy sokaig fuldoklott a darabos eteltol.

2016. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!