Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El fog valaha minket fogadni,...

El fog valaha minket fogadni, vagy legalább békén hagyni, vagy esélye sincs?

Figyelt kérdés
Anyám állandóan nyaggat, hogy mikor vállalunk már gyereket. megmondtuk neki hogy nem szeretnénk se most se később, nem szeretjük a gyerekeket, nem tervezünk gyereket soha. Erre felháborodik hogy szörnyű emberek vagyunk, önzők és gyerekesek, meg hogy betegelméjű az aki nem akar gyereket vállalni, nincs annál szebb az életben. Egy hónap múlva megint témába kerül hogy mi lesz vele ha nagymama lesz (már most 62 éves, kései gyerek vagyok) Hiába mondom de sose leszel nagymama elkezd kiabálni velem hogy önző vagyok és én nekem nincs jogom ezt tenni vele...

2016. jún. 6. 02:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

"Majd."

A létező legnagyobb marhaság amit csináltok. Vagy gondolod, hogy egyszer csak meggondolja magát és egy vállrándítással elintézi? Ferdíteni kell, megnyugtatni, azt mondani amit hallani akar és kész.

2016. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
És ő nem önző? Miért kellene nektek gyereket vállalni csak mert ő babázni akar? Hülyét kapok tőle mikor ugyanezt csinálja a környezetem, mert anyának lenni annyira jó. Közben meg mást se hallok tőlük, csak hogy hulla fáradtak, idegesitő a gyerek, a férjük egy szar alak, mert gy hónapban egy órát ha foglalkozik a gyerekkel. Meg egyébként is mennyi pénzbe, fáradtságba, mifenébe van a gyerekük, saját magukra meg már nincs idő miközben a házasságban is egyedül küszködnek a kicsik nevelésével. ... És aztán agitálnak hogy szüljek, legye nekem is gyerekem, mert az annyira jó..... Akkor most mi is van?
2016. jún. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%

Nem érted meg az álláspontját,egyszerűen csalódás vagy számára.

Érthető.

2016. jún. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, nincs jogod senkit a másik csalódásának nevezni, csak azért, mert más az értékrendje! Tudod, sok embernek NEM a gyerek az életcélja, amivel semmi probléma, és a páron kívül senkinek nincs köze hozzá.


Kérdező: ha ennyire nem érti, hazudjatok neki valamit, pl., igen, rajta vagyunk a témán, aztán kész.

2016. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Az én gyerekem is mindig azt mondta.Neki soha!nem lesz gyereke.De ezt olyan nyomatékkal,hogy meg is beszéltük a papával.Majd lővünk egyet a búcsuba"Egy 2 pálcásat biztos ami biztos:)Aztán ugy történt,hogy megtörtént.Mára azt mondja"anyu életem legnagyobb hibája lett volna kihagyni"
2016. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Mondd azt hogy az orvos azt mondta nem lehet és úgy döntöttetek hogy örökbe fogadtok egy 16 éves cigány fiúcskát.
2016. jún. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Annyi jogom van megmondani a véleményem mint neked,hiába fáj.Nem mindenki támogatja az ilyen céltalan,önző életvitelt.
2016. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 acelsziv ***** válasza:
88%
Ha nem szeretnétek, ne vállaljatok. Jobb ha nincs, mint ha lenne de nem szeretitek.
2016. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Hiába pontozzátok le a 3.at, igaza van. Ez egy nagy csalódás egy anya számára. Gondolom magát hibáztatja, hogy rossz szülő volt és nem volt képes a saját gyerekét családi életre felnevelni. Nem tudta megmutatni a gyerekének, hogy mennyi örömet hozott a számára és ezért az anyának van bűntudata, hogy ő rontott el valamit. És ti meg csak a képébe mondjátok, hogy nem lesz gyerek és hagyjál már minket békén, hát benned sincs semmi együttérzés. Basszus, akkor legalább lódítsatok, hogy igen tervben van... Ennyi erővel odamehettél volna anyukádhoz és arcon köphetted volna. Ugyanolyan érzés lett volna neki.
2016. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%

7;9 igazatok van - csakhogy ez az anya nevelte önzőre a gyerekét - ezt is lehetne neki mondani: te neveltél önző élvhajhász, gyerekgyülölő nővé kedves édesanyám :D:D


"Aki nem szeretne gyereket, oda én sem születnék szívesen, mást sem hozok ilyen rossz induló helyzetebe"

- ezt is mondhatnád, kérdező.

2016. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!