Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem eszik meg semmilyen...

Nem eszik meg semmilyen fozeleket a babam! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
11 honapos, 5 hos kora ota hozzataplalom. A gond az, h semmilyen zoldseges dolgot nem hajlando megenni. Gyumi,joghurt,tejpep,tapszer johet minden mennyisegben, de zoldsegbol semmi nem izlik neki. Igy hust is eleg nehez adnom neki mert az fozelekkel lehetne. Csirkemell sonkabol par falatot hajlando, ennyi. Hazi keszitesu es uveges kajakkal is probalkoztam. A mi felnott kajainkbol par falatot kunyeral,de abbol se sokat. Raadasul csak 2 foga van,igy darabost meg nem tudok neki adni. Volt aki hasonloan volt? Nem akarom h az egesz etrendje edes dolgokbol alljon, de egyszeruen nem tudom raszoktatni a fozelekre..
2016. júl. 25. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A megfött zöldségeket akár fog nélkül is lehet adni, a gyerek az ínyével is meg tudja "rágni".


Húst adhatsz gyümölccsel is.


Fözeléket nem KELL ennie, megpróbálhatod a megfött zöldségeket magában adni: pl egy darab fött répa, stb, minden ízesítés, mártás, stb nélkül.

Adhatsz nyers zöldségféléket is lereszelve, az sosk gyerkenek tetszik.


Nem írtad, hogyan készíted a fözelékeket, de lehet, hoyg más ízesítéssel vagy más módon megenné.


De ha végképp nem eszik zöldségfélét, akkor sincs baj, a gyümölcsök helyettesíthetik azt.

2016. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindenhogy probaltam mar elkesziteni a foziket. Fove es turmixolva, v picit darabosra hagyva. Naturan v rantva/habarva. Fuszerrel,fuszer nelkul..semmi...

A husit gyumolccsel megeszi, de nem akarok mindig edeset adni neki. A turot,sajtot,natur joghurtot imadja, de ennyi idosen meg abbol sem kene tulzasba vinni.

Probaltam mar a szetfott zoldsegeket egy darabban odaadni neki, akarmilyen kis darab,akkor is oklendezik tole. A gyumidaraboktol bezzeg nem..

2016. júl. 25. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyümölccsel együtt se eszi meg? Nekem kisebb korában csinálta ezt. Adtam a zöldséget gyümölccsel és úgy elfogadta. Majd fordult a kocka és jelenleg a zöldségeket sokkal jobban szereti. De ha végképp nem megy, akkor ne erőltesd, pár naponta meg lehet próbálni, hátha mégis megjön hozzá a kedve. Inkább édesebb zöldségek pl sütőtök hátha szerencsésebb, mint a krumpli és a répa (nálunk ezeket egyáltalán nem volt hajlandó megenni, a sütőtököt fogadta könnyebben.)
2016. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is igy voltunk 13 honapos koraig.

Nalunk a nagy kedvenc sutotok, krumpli osszetorve husival.

De semmi fozelek, a vedono nem akarta elhinni, visitas hiszti volt fozelekkor.

Varj picit vele, probald a burgonyat nyumivel.

Repa alma is nagy kedvenc volt.

3 eves es most sem megy neki a fozelek, mar nem is eroltettem. De annal tobb gyumit ker, ma meglepett mert ket kovaszos ubit megevett :)

2016. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rakott zöldségek? Rakott zöldbab pl :) Nálunk a lányom szintén nem evett főzeléket, de a rakott zöldségeket 8 hónaposan elette a tányéromról.
2016. júl. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én turmixoltam bele macisajtot vagy más natúr/tejszínes sajtot.nem tudom,hogy főzted,vegyesen vagy sem.próbáld így is úgy is.nálunk a finom főzelék,a spenót és a kanadai tök volt a kedvenc.a krumplitól a hideg rázta és a cékla se jött be
2016. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!