Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért a mániája mindenkinek...

Miért a mániája mindenkinek az idő előtti hozzátáplálás erőltetése? Már teljesen kivagyunk!

Figyelt kérdés

Ez most nem egy mit tegyek kérdés, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek miért ez a mániájuk az idősebbeknek?


A gyerek 2,5 hónapos kora óta halljuk mindenhol azt, hogy miért csak tápszert eszik, így nem fog fejlődni, már kóstoltatni kellene vele mást. Anyám, anyósom, random emberek a munkahelyemen, családtagok. Rosszallóan ingatják a fejüket arra, hogy 6 hónapos korban kezdjük az egészet. A gyerekorvos is azt mondta, 7 hónapos korig kell elkezdeni. Sőt, azt is, hogy csak azért hülyeség lenne elkezdeni, mert most vannak idénygyümölcsök, feltalálták a fagyasztót is.:)


Anyósom odáig megy, hogy konkrétan hoz a gyereknek almát és barackot és erőlteti ránk, hogy pürésítsük le (tudom, hogy nem azzal kell kezdeni, de ő azt hiszi). Mi nem bánjuk, mert megmondtuk, hogy mi esszük meg és mondjuk mi nagy gyümölcsösek vagyunk.:D



2016. aug. 7. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Mert az ő idejükben az volt a normális és sokszor nem értik, miért kellett változtatni rajta, hiszen millióan felnőttek azzal a rendszerrel.
2016. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Azt nem tudom de múltkor mentem a piacra és beszélgettem az egyik eladóval aki nagy büszkén mesélte, hogy a 4 hónapos unokája milyen szépen eszi a kukit és nyalja a fagyit. Azóta is azt remélem csak kamuzot.
2016. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2: Hát nem tudom, itt volt nemrég egy kérdés, hogy a csaj férje azt hitte, a hozzátáplálás azt jelenti, hogy azontúl azt eszi a gyerek, amit ők...és erőltette a feleségére.
2016. aug. 7. 08:47
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Amíg rengeteg orvos is a korai hozzátáplálást javasolja (az alattunk lakónak 3! hónapot mondott az orvosa és a tanár csaj alig várja hogy kezdhesse - 6 hetes a gyerek), nincs mit csodálkozni.

Erős beidegződés.


Egyébként mivel szeretnél kezdeni? Az alma tökéletes.

2016. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4: igen, az almalé tökéletes. csakhogy anyósom azt gondolja, a la nature odaadjuk elé az almát kicsit összenyomkodva, így két tápszer között.
2016. aug. 7. 09:08
 6/15 anonim ***** válasza:
34%
És ez 0-át ért?
2016. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Mert régebben tényleg így volt, hogy minél hamarabb kapjon mást is. Valószínűleg száz évekkel ezelőtt is ez volt, a túlélés miatt. Azóta az az álláspont, hogy 6 hónapos korig a legjobb (szinte) kizárólag szoptatni, és 5-6 hónapos kor jó elkezdeni a kóstoltatást. Pl. most az is axióma, hogy tehéntejet ne adjunk a gyereknek - amikor én voltam baba, akkor anyámnak tápszer híján a cukrozott tehéntejet ajánlották, és három hetes koromtól kezdve azt kaptam.


Ha vigasztal, nem te vagy az egyedüli, aki ezzel küzd. Szomszédunkban lévő babánál az volt a terv, hogy 6 hónapig csak szopik, erre volt is lehetőség a jó minőségű tejnek köszönhetően, de a gyerek alig múlt 3 hónapos, amikor anyuka rajtakapta a nagymamát a melléetetgetésen... Mert az "úgy normális". Sajnos nagyon nehezen irtható ki a hülyeség, még a régen praktizáló orvosok és védőnők fejéből is.

2016. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Később se lesz jobb. 10 hónaposom van de azóta is folyamatosan azt kapom anyámtól és anyósomtól is, hogy túlaggódom az egészet, mi az, hogy tejet meg tojást nem adok, meg külön főzök neki még mindig. Meg hogy 3 hónapos krémtúrót ettünk 6 hónaposam meg töltött káposztát. És még anyám mondja, hogy én babaként se aludtam soha nappal meg éjjel is alig. Mondjuk azóta se bírom az ételek felét.
2016. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: ez a krémtúró! elképesztő, krémtúrón és babapiskótán nőttünk fel, néha már azt gondolom, mert csak ezt a kettőt emlegetik folyton. szerencsére én egyikre se emlékszem.:)
2016. aug. 7. 10:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még meg sem született a MÁSODIK gyerekem, de már tolják a rokonok, hogy 6 hónaposan már mindent ehet, simán a levesből a zöldséget (mindent leveskockával és vegetával főz) és a főzeléket adhatom.

Hát majd rájönnek ugyanúgy, mint az elsőnél, hogy nem fogják adni.

2016. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!