Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás anyatejes babának?

Hozzátáplálás anyatejes babának?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kisbabám 8-án lesz 5 hónapos. A védőnő a háziorvossal erőlteti a hozzátáplálást. Gyümi, tejpép, glutén, stb minél hamarabb.

A kisbabám anyatejes, van is bőven tej szerencsére. Eddig almát kapott, azt nem emészti meg, beszürkült a széklete, a gasztroenterológus eltiltotta tőle. Következett a barack. Azt utálja.

Próbáljam a répát vagy a sütőtököt, vagy hagyjam a fenébe még egy hónapig?

Mit mondjak a védőnőnek/dokinak?

Miért jobb a rizslisztes-szentjánoskenyérmag lisztes tejpép uzsonnára, mint a tejem? mert ugye azt nem fejtették ki...amúgy azt még nem kapott.


Jól szopik amúgy, jól is gyarapodik.


2016. aug. 3. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én még nem erőltetném. 5,5 hónaposan kezdtük de nekem alig volt már tejem. a szervezete jelez, hogy még nem érett meg a dologra...ne a védőnő döntsön, Te vagy az anyja. állj a sarkadra.
2016. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Várj egy hónapot és próbáld meg újra, még nincs kész rá a pocakja. A védőnőnek mondd meg, hogy a Egészségügyi világszervezet ajánlása alapján, 6 hónaposan kezded a hozzátáplálást
2016. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne hallgass rajuk.ha van tejed,gyarapodik a gyerkoc,jokedvu akkor maradjon meg az anyatej.

A kozepsom 10hos koraig semmit nem fogadott el.de fel eves kora elott nem is probalkoztam.

Meg sok vedonoben es gyerekorvosban benne van a 3honaoos kortol hozzataplalunk felfogas.

Nekem 4 hos a picurom.mar egy honapja csesztet a vedono a hozzataplalassal....

2016. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaj, nehogy hagyd magad, örülj neki, hogy van tejed, most még kizárólag ez kell neki!
2016. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Eszter76 ***** válasza:

Az én babáim (3 van) hamar ettek, nekem nem volt elég a tejem és szívesebben adtam nekik "rendes" ételt anyatejjel kombinálva, mint büdös tápszert.


Sose értettem, hogy miért csak a két véglet van, amiből az egyik az, hogy 6 hónapig semmit, a másik meg az, hogy 3 hónaposan tömjük a gyereket reszelt almával.


Aztán az én mostani védőnőm, aki fantasztikus, elmagyarázta, hogy van más is, mint a végletek. Szerinte - és én ezzel értek egyet - HA van elég tej, akkor nem hozzátáplálni kell, hanem kóstoltatni. Ez elég messze van a tényleges evéstől. A lényege, hogy szopizás előtt közvetlenül, egy nap egyszer, ismerkedjen a baba a kanállal és az ízekkel. Vagyis kapjon 2-3 pici kanálnyi almalét, pürésített őszibarackot vagy sütőtököt, utána pedig szopizzon, ahogy máskor is. Szó sincs a szopizás lecseréléséről. Egyszerűen arról van szó, hogy a baba felkészülhessen, hogy amikor majd tényleg szükséges lesz, mert kevés lesz már neki az anyatej, akkor már tudja, hogy mi az a kanál és hogy vannak más ízű dolgok, mint az anyatej.


Én is láttam már olyan babát, aki bizony 8-9 hónaposan nem fogadta el a kanalat és az anyukája küzdött vele, hogy valamit bele tudjon tömni, mert amúgy meg éhes volt.


Szerettem volna sokáig szoptatni, és ezzel a szopizás előtti evéssel sikerült is annak ellenére, hogy nem volt elég tejem. Valószínűleg akkor is ezt a kóstoltatós módszert használtam volna, ha van. Így viszont szépen lassan, szinte észrevétlenül álltunk át a szoptatásról a tényleges evésre. Először pár kanálkával kaptak, és ahogy rákaptak az ételek ízére, úgy cserélődött le szép lassan egy-egy étkezés, hetek alatt. Egyszercsak jóllaktak a "más étellel" egy evés során és nem kértek utána cicit.


A glutén bevezetése is hamar ajánlott - de még bőven ráér, 6-7 hónapos kora körül.


Ami a tejpépet illeti, az teljesen fölösleges, ha van elég tejed. A rizslisztes-szentjánoskenyérmaglisztes szörnyűség viszont szerintem még fölöslegesebb - nincs benne glutén se és szerintem borzasztó íze is van. Annak jó, akinek tej- vagy egyéb allergia miatt nem lehet mást adni.


Gasztroenterológushoz meg tuti nem vinném a gyerekem, csak ha valami komoly baja lenne.


Szerintem kóstoltasd a babát (3-4 napig ugyanazzal az étellel, ugyanakkor), de ne az legyen az evés, hanem utána szopizzon rendesen. Ettől te is megnyugszol és a védőnőnek meg a dokinak sem lehet ez ellen kifogása. Ráadásul ilyen kis mennyiség az emésztését se borítja fel annyira, mintha odaadnál neki egy fél almát egyszerre.


A fanatikusok úgyis lepontoznak ezért a válaszért. :-) De akkor is ez a véleményem, és nekem már 3-szor bevált. :-)

2016. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A glutén bevezetése 4-6 hó között ajánlott, lehet, hogy ezért erőltetik az egészet.
2016. aug. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos van baja, azért hordjuk gasztroenterológushoz. De az nem tartozik ide.
2016. aug. 4. 12:35
 8/9 Eszter76 ***** válasza:
De, ide tartozik. Ugyanis ha valami gond, betegség miatt gasztroenteorológushoz kell hordani a babát, akkor az az irányadó, amit ő mond - és nem érvényesek az általános alapelvek sem. Innentől kezdve sem az egyéni tapasztalatoknak, de még a védőnő véleményének sincs létjogosultsága. Nem tudom, mi baja a babádnak, ami miatt szükséges - de ebben az esetben senki másra ne hallgass.
2016. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

magas a májenzimje. Ez a hozzátáplálást nem befolyásolja, erről külön figyelmeztetést nem kaptunk. Ezért írtam, hogy nem ide tartozik. Annyi, hogy ÉN tej és tojásmentes diétán vagyok emiatt. Ennyi. De NEM A BABA.

Amúgy szüneteltetjük ezt az egészet, mert nem fogadta el a répát sem, a barackot sem, az almát meg nem emészti meg. Úgyhogy egyelőre pihenő van.

2016. aug. 8. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!