Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha nem vezetjük be a babánknál...

Ha nem vezetjük be a babánknál a húst, valóban előfordulhat hogy később nem is tudja lebontani a szervezete?

Figyelt kérdés

Mivel a férjemmel vegetáriánusok vagyunk, nyilván ebben a szemléletben neveljük a gyerekeinket is. Eleve kizárt hogy húst vásároljunk vagy feldolgozzunk, de most hallottam egy ilyen "rémhírt", hogy ha nem vezetjük be lehet, hogy később nem is lesz képes megemészteni.


Kompromisszum lehetne az, hogy a nagyszülőknél megkóstolhatja heti 1x.



2016. aug. 27. 11:08
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Az, hogy nektek nem kell a hús, a gyerektől még nem vonhatjátok meg. Nem az a baj, hogy nem emészti meg később, hanem hiánybetegségei lesznek.

2016. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak ez lenne a baj, hanem egyéb hiánybetegségei is lesznek. Ismerek egy lányt, akinek nem jött meg a mensese és az orvosok hiába próbálkoznak vele.
2016. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem akarsz főzni akkor vedd meg bébi ételben. De ahogy az első is írta hiánybetegség léphet fel. Később a bölcsiben oviban nem fognak külön neki készíteni más ételeket mert ez nem betegség hanem döntés. Legyen választási lehetősége. Később ha már a felnőtt ételeket eheti akkor rendeljetek neki. Ismerősöm fejében meg sem fordult hogy nem ad neki hús tartalmú ételeket pedig Ő is vegetáriánus.
2016. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
67%
szerintem meg nem természetes és nem nyilván... amellett, h hiánybetegségei lesznek, az elvi okokkal is vitatkoznék. ti saját elhatározásból lettetek vegetáriánusok, nem azért, mert a szüleitek nem adtak nektek húst. neki szüksége van rá + az ő döntése kell, hogy legyen (majd, ha felnő és akkor nem is ártalmas, ha elhagyja/csökkenti a húst). én nem eszem, de a párom kedvéért igenis főztem, hozzányúltam nyers húshoz és feldolgoztam. A fiam a párom ízlésvilágát követi, szereti a húst nagyon. Soha nem éreztettem vele, hogy ezt én rosszallnám. Nálunk (ésszerű keretek között) mindenki úgy eszik, hogy az számára öröm legyen. Nekem a padlizsánkrém az, de elfogadom, hogy a fiamnak a téliszalámi. Bevállalom, hogy a mai napig rossz érzésem van, ha húst főzök. Mert ez (is) a szeretet. Szerintem a vallás és a vegetarianizmus egyéni döntés és nem gyerekkorban kell meghozni.
2016. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
61%
Felelőtlen szülők vagytok. A többit már mind leírták elottem. Legalább arra ravehetned magad, hogy megcsinalod a húst neki. Ha már tud saját maga döntést hozni hogy mit szeretne enni, majd akkor eldönti.
2016. aug. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
63%

Óvodába mit fog enni?


Szerintem nagyon nem helyes, sőt....

Viszont hagyjátok meg neki a döntést. Ha nagy lesz, majd eldönti, akar e így étkezni, de az tuti, hogy ezzel sokkal több kárt csináltok. Ennyire önzőnek nem kellene lenni...

2016. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
71%
Sógorék vegánok és a gyereknél se tettek kivételt. 2 évesen beadták állami bölcsibe ahol aztán senkit nem izgatott a dolog. Mondjuk a gondok akkor kezdődtek mert a gyerek otthon is követelte a "rendes" kaját.Kicsit hajlottak a dolgok felé,hogy akkor a gyereknek mást is csinálnak,de húst abszolút nem visznek be a házba még a gyerek kedvéért se, így anyósnál eszi magát degeszre a gyerek. Mi nem vagyunk se vegák se ilyenek és mind a kettő gyerekem olyan,hogy még a csillagokat is lehoznám nekik ha abból legalább rendesen ennének.
2016. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk ha ebben a szellemben akarjátok nevelni akkor nem tudom ez a kérdés miért izgat?

Én nem eszek húst,de eszem ágában sem volt megvonni a gyerekemtől.Sokáig bébi ételben kapta,mikor meg nagyobb lett rávettem magam arra,hogy azt csináljak,pedig öklendezem a nyers hús szagától,és gumikesztyűben "trancsírozom" mert undorodom tőle,de a gyerektől nem vonom meg addig ameddig ő nem mondja.

2016. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

A hülyeségektől kíméljetek meg. Németországban élünk, ahol az orvos is ideálisnak tartja gyermekek számára a vegetáriánus életmódot. Egy gondosan összeállított vegetáriánus életmódban semmilyen hiányt nem szenved senki. Ezzel kapcsolatban nem kértem kommenteket.


Nyilván megkérdezem majd az orvosomat is a témáról, de reménykedtem hogy valaki talán tud erről valamit :)


Az oviban nálunk van vegán, vegetáriánus étkezés is, és úgy gondolom, hogy ha a dietetikusok szerint ez nem probléma, akkor a gyakoris dilettánsok társasága is elfogadhatná végre, hogy a vegetarianizmus egy egészséges alternatíva.


Egyébként azért érdekel mert ha ő maga később úgy dönt, hogy mégis fogyasztana, abban nem akarnám korlátozni. De mivel a saját elveimmel szembemegy a hús VÁSÁRLÁSA, FOGYASZTÁSA, FELDOLGOZÁSA, ezért sem bébiételben, sem nyersen, sem főve, sem akárhogy nem vásárolok otthonra.


HA a nagyszülők, nagynénik-nagybácsik adnának neki a saját elveik szerint, azzal nem lenne problémám. Én egy centtel sem kívánom támogatni az állatipart. Remélem így érthető.


Aki pedig továbbra is a vegetáriánus babák egészségéért aggódik, az olvassa el a WHO, ADA, BDA, DAA, DAC kiadványait a témával kapcsolatban (Academy of Nutrition and Dietetics, the American Diabetes Association, the American Heart Association, the British Dietetic Association, the British Nutritional Foundation, Dietician’s Association of Australia, Dieticians of Canada, Heart and Stroke Foundation, stb.), akik mind megfelelőnek tartják csecsemőkortól a vegetáriánus étrendet.

2016. aug. 27. 12:26
 10/54 anonim ***** válasza:
77%

Ha ennyire tájékozott vagy a témaban, akkor mi a kérdésed?

Miért baj, h mindenki egybehangzóan az egyén, gyermek döntésére bízná?

Ez nem elgondolkodtató számodra?

2016. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!