Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 14 hónapos kislányom mindenből...

14 hónapos kislányom mindenből max.2-3 kanállal hajlandó enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom még szopizik napközben egyszer, és elalváshoz+éjszaka 2-3 alkalommal. Az ételeket már elég korán elkezdtem bevezetni, mert érdekelték az ízek. Mondjuk olyan 5 hósan kapott almalevet, reszelt almát stb. Sajnos soha nem volt jó evő. Kezdetben persze én készítettem neki a különböző püréket, de aztán meguntam hogy semmi sem jó neki és bébiételeket próbáltam. Azokból is csak pár falatot evett, aztán amikor már idősebb lett akkor meglátta és már rázta a fejét. Amit megeszik normálisan, az mondjuk a paradicsom és a gyümölcsök. Azokból elég sokat is megeszik, persze kis darabokban kézzel eszi. De pl. tésztát is próbáltam neki úgy adni, hogy ő ehesse kézzel , nem ette meg. Krémtúró, túró rudi - ezeket ugye általában szeretik a gyerekek, na ő nem eszi meg. Súlya kb. normális. Van valakinek hasonló gondja?
2016. szept. 4. 15:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nem tudom miért vannak ilyen alacsony százalékok , én mindenkinek hasznosat nyomtam.

A nagyobbik lányomnál (most 5 éves) simán ment, hogy 4 hósan már átaludta az éjszakát és 13 hónaposan saját magától egyik napról másikra elhagyta a szopizást. Azt gondoltam, ez most is hasonlóan fog történni.

Az éjjeli ébredés eleinte 4-5 volt, most lett pár hónapja 2-3. Tudom hogy le kellene szoktatni az éjjeli szopiról, de nagyon erőszakos baba, nem az a típus aki üvölt és majd abbahagyja ha nem foglalkozunk vele. Én igazából nem bánom hogy szopizik (az éjszakait azért bánom), de jó lenne ha már enne is mellé. Tápszert nem kapott, tejpépet kapott korábban vacsorára de egy idő után már azt se fogadta el, pedig volt idő amikor az egész üveggel megivott belőle. Ilyen időszakai vannak , például volt amikor egész nap kiflit evett volna, most meg el se fogadja. De mondjuk az tény, hogy a doktornőnek még nem említettem, most lesz majd az oltás esedékes és akkor megkérdezem tőle, hogy van-e valami ötlete.

2016. szept. 4. 17:56
 12/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Minden gyerek más, ő tudja mi jó neki. Fiam egy éves elmúlt, amikor evett szilárdat. Doktornő mondta, ne eroltessek semmit. Nálunk us gyakori az éjjeli ébredes, cicizes. Kibirható. Az en orvosom szoptatás párti. Javasolja a két éves korig való szoptatást. És aki azzal a maszlaggal jön, h nincs taperteke, az beszélgessen el egy orvossal, Mennyi tápanyag van benne. Persze mást is kell mellé adni...
2016. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!