Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdtetek darabos...

Hogyan kezdtetek darabos ételt adni a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után tudtátok elhagyni a pépeset?

2016. szept. 5. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

8-9 hónaposan üveges babaételekkel a dm-ből, ill én szeletelte a húst mikropicire a főzelékébe, és olyan ritkásan adtam, ahogy az üvegesekben van


mai nap is megeszik pépeset(pl tejbegrízt) ez nem lett elhagyva..

2016. szept. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Én BLW módszerrel tápláltam hozzá a gyerekeimet (a másodiktól, mert a pépeset elutasította, pedig már 8 hónapos volt), és utána a többit már mind ezzel a módszerrel, úgyhogy nincs turmixgép, nincs pepecselés, egyből darabos ételt kapnak.

Én csak előnyét tapasztaltam.

Olvass utána fórumokon, ha érdekel.

2016. szept. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én először csak villával törtem össze és ami maradt benne véletlenül darabka, azt megette. Mivel nem mindig örült neki ez maradt is ezen a szinten egy ideig. Kb 8 hónapos korában volt ez. Majd mikor már nem zavarta kb 9 hónapos korában gyümölcsöket adtam kis kockára vágva, az almát mondjuk így is úgy is párolom, a banánnal pl megint nincs gond. Itt meg is állt egyelőre a tudomány, mert husit nem kaphat kockára vágva így villával összetöröm a zöldséget, botmixerrel a húst ebédre. Nemsokára 1 éves.
2016. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 éves, még nem hagytuk el. Nehéz is lenne, mert 5 fél foga van (egyik sincs teljesen kint). 10,5 hónaposan még fogatlan volt és az ínyével nem boldogult. Amikor felül és alul is volt egy kis kezdemény, akkor sikerült először megennie egy kölesgolyót.

Egyébként kb. 8 hónapos kora óta adok a kezébe babakekszet, puhára főtt zöldséget (brokkoli..), de kb. 11 hónapos koraig nem bírt mit kezdeni velük. Nyammogta, de a darabokat kilökte.

Akkor is, ha a pépbe rejtettem a darabosabbat.

2016. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A banánt már legelőször is turmixolás nélkül adtam, csak villával törtem össze, 9-10 hónapos korában pedig a legtöbb dolgot már ugyancsak így kapta. Gyakorlatilag 1 éves kora óta nem turmixolok.
2016. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!