Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Két éves, semmit nem eszik?

Két éves, semmit nem eszik?

Figyelt kérdés
Sziasztok.kisfiam anyatejet evet egy éves koráig.aztán átváltottunk tehéntejre.fél évesen kezdtük a hozzátáplálást nem evett sokat de mindent megkóstolt.aztán egy ideig csak a csokit volt hajlando megenni.semmi mast.es most meg azt sem.tejet iszik tobb mint egy litert naponta.neha keves kenyeret majszol es almát csipszet.mult honapban kicdi rantotthust mult heten keves csigalevest.14kg.orvos azt mondta nem probléma hogy nem eszik mert a sulya megvan...minden nap kinaljuk nem erőltetem mert öklönd tőle...valaki hasonlo helyzetben volt e a gyerekevel?

2016. szept. 14. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Jelen. Az en fiam sem evett soha. Most harom eves, es 13 kg. Az orvos szerint semmi baja. Mondjuk o alacsony is, 92 cm. Mikor egy evesen abbahagytam a szoptatast, o is szinte csak tejen elt. Ma a zoldseget es a gyumolcsot eszi meg fokent, na meg az edesseget. Semmi mast. Neha egy kis tesztat. De tobb energiaja van, mint nekem meg a ferjemnek egyutt. Szoval en mar nem aggodom.
2016. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm és szeretlek :))
2016. szept. 14. 14:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz itt kapni hideget- meleget, erre készülj.de szerintem nagyon nem normális amit csináltok. Nem 1 éves, hanem 2. H9gy került képbe csoki 1 évvel ezelőtt és most a chips? Keress másik orvost, ez nem jatek. Mondom úgy, hogy én nem aggódtam túl soha ezeket az étkezés dolgokat.
2016. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem fog enni, ha nem kap 4-5 deci tejnél többet illetve nem lenne nasi. Helyezte zöldség, gyümi, húsok. A chipsz meg csoki üres kalóriák. Így szinte biztos, hogy tiszta vitaminhiány, közülük sok pont étvágytalanságot is okozhat.
2016. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom de ez nekem nem normális.

Én sem vagyok az a para mami, 3évesem is kap édességet üdítőket stb.. nem ezzel van gond. Semmit sem akar megenni? Szószos tészták? Gyümi leves?

Tejbe rizses dolgok?

Fiamnal 19hónaposan adtam fel a harcot, semmit de semmit nem akart enni csak joghurtott.

Nem erőltettem van egy nagyobb tesója ő akkor volt 9 éves. Együtt vacsiztak a nagy ugye siman megevett mindent, jutalmul vmi nasit kapott. A kicsinél ment ám a hiszti, ő is akarja, de nem kapott mert nem evett. Na ez ment 4 napig esténként, 5 napon evett nem sokat de evett.

Azóta eszeget, ha nem is sokat de próbálkozik.

Nagyon sajnaltam ahogy sírt, de nem ehetett csak egy dolgot.

2016. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam volt olyan, h 4-5 féle kaját evett csak meg, most is ilyen, 4 évesen. 2 éves kora körül kezdte, addig viszont normálisan evett. Lányom mindent megeszik, ő most 2 éves, 13 kg.

2 évesnek a 14 kg az nem rossz súly, nem sovány. Lányomból kiindulva, mert ő ugye 13 kg (89 cm) és elég kis vaskos csaj.

Nem szabad erőltetni, mert megundorodik a kajától, sőt ki is hányhatja. Egy kb 30 éves Nők Lapjában volt egy ezzel foglalkozó cikk. A lényeg, h nem fog a gyerek éhen halni, ha keveset eszik, ennyi az igénye.

Adj neki vitamint, mivel a kakaóban meg a chipsben, csokiban nincs... Meg a kenyérben sem.

Meg le kell szoktatni az ilyenekről.... Kapjon inkább ebéd után egy rudit vagy tejszeletet, persze néha lehet 1-1 kocka csoki is, de nagyon nem jó, ha rászokik, mert akkor mást nem fog enni, meg a foga is tönkremegy.

Próbálj neki neki adni nokedlit, tésztát szafttal, ha a húst nem kéri, meg levesből répát, tésztát, zöldségeket.

2016. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Naponta több, mint egy liter tejet megitatsz vele? Nem vagy normális.
2016. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Snorri ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5, elég válogatós, és ő is öklendezik néha, bizonyos ételektől, vagy az állaguktól. De vannak ételek, amiket szeret, és igyekszem arra, hogy egészséges ételeket egyen javarészt. Ő kenyeret sem hajlandó enni, tehát reggelire joghurt, vagy zabkása, azt nagyon szereti. Pici kakaóval, xilittel. Illetve gyümölcsturmix minden mennyiségben. :) Szerintem próbálkozzatok, figyelj, hogy étkezések legyenek, ne egész nap nassoljon, és a tej tényleg sok szerintem. Adj neki valamilyen vitamint, nehogy hiánybetegsége legyen.
2016. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
4%
Aki nem aggodta tul soha az etkezeseket, annak SOHA nem volt olyan gyereke, aki TENYLEG nem evett!!! Mi sem ugy kezdtuk, hogy az elso etkezesnel mar tiszta idegbetegek voltunk, mert mi van ha nem eszik...Akkor kezdesz el aggodni, mikor honapok ota szinte alig eszik. Olyankor mar annak is orulsz, ha legalabb egy kis csokit hajlando magaba tomni. Kedves Kerdezo! A tej tenyleg nagyon sok. En elkezdtem minden nap (!) gyumolcsturmixszal itatni. Abba csempeszhetsz repat, zellert, spenotot. Hidd el, ha eleg alma van benne, meg szolo, eszre sem veszi. Kitartas! Nem fog ehen halni. Elso voltam.
2016. szept. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Csoki, chips? Ez minden, csak nem normális. Ha nem tömnéd ilyen sz*rokkal, akkor nem csak azt lenne hajlandó enni.
2016. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!