Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha nem fogadja el a cicit?

Ha nem fogadja el a cicit?

Figyelt kérdés
11 és fél hónapos a babám és egyik napról a másikra nem fogadta el a cicit. Már tegnap egyáltalán nem akart szopizni. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor kell neki adni tápszert kiegészítésnek?
2016. szept. 22. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiammal pont ugyanez volt. 2 nap alatt abbahagyta a szopit, pedig előtte cicin aludt el. Nem értettem én sem. Védőnő erőltette, így egy hónapig tápszert kapott még. Személy szerint én úgy érzem, ezt sem kell kicentizni. Ha eszik rendesen, akkor felesleges más.
2016. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ebben a korban még 3-5 dl tejalapú táplálék kell naponta. Nyilván nem csak anyatej v tápszer, de főzelék -tejalapú-, joghurt, túró, stb.

Az enyém 14 hósan hagyta abba, egyik napról a másikra. Napontna 2x másfél deci tápszert kap még. Az egyik a reggeli zabkásával, a másik esti lefekvésnél. Igényli.

2016. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, 2-es jól írja, napi 3-500 ml tej alapú kell neki.

Szerintem adhatsz tejitalt, nem kell már tápszer.

Tejet én még nem adtam ennyi idősen.

2016. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyém 8 hónaposan csinálta ugyanezt, addig ő is élt-halt a szopiért, akkor meg hirtelen nem kellett neki. Én lehet már tejitalt adnék a helyedben, hiszen 1 éves kortól azt lehet.

És igen, amit írtak a tejalapú szükségletről, azt én is úgy tudom.

2016. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a vedőnő azt mondta, hogy igen kellene de rám bízza nem gond ha csak tejalapút adok neki.
2016. szept. 23. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!