Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babám csak félálomba...

Anyatejes babám csak félálomban fogadja el a cicit?

Figyelt kérdés
Máskor vagy el sem fogadja, vagy sír, hisztizik rajta, feszíti magát. 5 hónapos lesz 1 hét múlva. Cumija van, csak azzal tud elaludni, de amikor nappal alvás előtt megéhezik és cicit adok, pár perc után csak hisztizik, de utána cumival ugyanúgy nem tud elaludni, gondolom még mindig éhes olyankor, de annyira fáradt hogy nincs kedve szívni (cicin nem tud elaludni, mióta a cumihoz szokott). Próbáltam hogy elveszem a cumit, hátha visszaszokik a cicire, de szabályos dührohamokat kapott, morgott és "megharapott", amikor cicit adtam helyette. Sőt ébren is dühösen kiabál, morog, csapkod ha nem adok cumit. Mit csináljak?

2016. máj. 31. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A babád cumizavaros lett.

Két utad van:

1) elveszel tőle minden műanyag cumit és küzdelmesen, de visszaálltok a szopira (ehhez nagyon ajánlom tanácsadó segítségét. pl. www.ibclc.hu)

2) cumisüvegre szoktatod teljesen és akkor nincs több harapdálás, de vélhetően anyatej sem sokáig.

2016. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, próbáltam elvenni, de mindketten kikészültünk 2 nap alatt :( Ehhez nem vagyok elég kitartó, és azt sem szeretném, ha ő megsínylené hogy elveszem tőle azt ami megnyugtatja. Úgyhogy visszaadtam és azóta egy angyal. Viszont szoptatni szeretném még sokáig. Más megoldás nincs? Már arra is gondoltam, hogy az inye fájhat és rosszul esik neki a szopizás. Olyan rossz mikor elutasít, ezért szeretnék valami magyarázatot találni ami megnyugtat, hogy el fog múlni. Tuti cumizavar lehet? Volt már olyan aki cumizavaros babáját sokáig tudta szoptatni anélkül hogy elvette volna a cumit?
2016. jún. 2. 11:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Áhh, nem biztos az, hogy ez cumizavar. Az én fiamnak is sokszor volt szopi sztrájkja, nem tudom máig sem miért. Illetve azt gondolom, hogy három hónapos kora körül valószínű a pocija fájt szopi közben. Hat hónaposan pedig megjött a menzeszem, akkor azért nem kérte. De közben is volt többször, azoknak az okát nem tudom. Én megpróbáltam mindent...erőltettem, aztán adtam pótlást hátha kevés a tej, altattam előtte, hátha túl fáradt, azán ringattam közben és énekeltem, hogy ne a szopira figyeljen, picit fejtem előtte, hátha az a baj, hogy nem jön elég gyorsan neki a tej...szóvsl megpróbáltam én mindent, de nem ment. Aztán 9 hónapos kora körül mguntam és egyik napról a másikra abba hagytam. Elegem lett abból, hogy már előre féltem a szopitól. Nem kereste soha a cicit, pedig nem fokozatosan hagytuk el, hanem egyik napról a másikra. Sokkal szívesebben evett üvegből. Olvass utána a szopi sztrájknak, de készülj fel rá, hogy vannak ilyen babák és lehet, hogy sosem tudod meg az okát. Az enyém is, ha félálomban adtam neki vagy éjjel akkor semmi gond nem volt, ha meg napközben akkor rettenetes nagy sírás. Lehet, hogy jön a foga, nem? Zárj ki minden lehetséges okot, aztán ha nem megy akkor nem megy, ne okold magad!
2016. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaj, ez szörnyü lehetett neked! Téged nagyon megviselt az elvàlasztàs? Kb nekunk is ugyanazok vannak amiket írsz. 3 hónapos koràig én is a hasfàjàsnak tulajdonítottam a síràst, + a túl erös tejleadó reflex is bejàtszott, sokszor nem bírta nyelni. Esténként viszont úgy làttam hogy az a baja, hogy nem úgy jön, meg kell érte küzdeni. Én is kipróbàltam azokat, amiket ti, sétàlva, ringatva szopizàs, néha ez bejött, néha ez sem. Mostanàban az estéink úgy telnek hogy 2,5 óra szenvedés fürdés utàn. Fürdés utàn alig vàrja a tejcsit, egy ideig szívja aztàn hiszti. Lenyugtatom, visszateszem, lenyugtatom, visszateszem, utàna màsik cici, ugyanezt eljàtsszuk. Ide-oda teszem, majd mikor egyik sem kell neki, leteszem és odaadom a cumijàt. Ettöl kicsit megnyugszik, aztàn eszébe jut, hogy ö még enne, akkor kezdjük elöröl a fenteket. És ezt egy este 3*-4*, màr kikészülök, mire végre elalszik. De megoldàsnak mindig màs vàlik be. Van, amikor ilyenkor kijön pàr puki és kaki, aztàn alszik is. Van, amikor az segít ha kis tejet még kanàllal kap, van amikor az ínyét dologéllel megmasszírozom, az jól esik neki, és utàna megint szopizik, van amikor cumival kell megnyugtatni a kezemben, de pàrszor megszívja, és köpi ki, veszi be a cicit... Szóval ezek miatt, én sokszor nem tudom eldönteni, hogy mi baja a cicivel. Engem nagyon megvisel ez a hercehurca, hogy csak vaktàba lövöldözök és próbàlkozok mindennel, szegény gyerekem meg nem tudja megértetni velem, hogy mit szeretne vagy mije fàj. Pótlàst adok egyébként màr esténként kanàllal, bàr nem sokat, de egyszerre nem is fogad el sokat, és így is ugyanaz a szenvedés van este. Én meg szaranyànak érzem magam akkor is ha ragaszkodom a szoptatàshoz, miközben a gyerek làthatóan nem szereti, és akkor is ha feladom. Van jó megoldàs? Engem ez lelkileg kikészít. Az is nagyon megviselne, ha nem szoptatnék tovàbb.
2016. jún. 3. 10:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem megviselt, mert legalább egy éves koráig szoptatni akartam. De aztán olyan sokan mondták, hogy az ő döntése volt, nem akarta a cicit. Akkor mit tudnék tenni? Meg nem tömhetem. Pedig volt tejem bőven és szerintem lett is volna simán még egy éves koráig. Főleg ez viselt meg, hogy van finom anyatej és én meg a tápszert adom...de tulajdonképpen szerencsésnek mondhatom magam, sokan csak 3-4 hónapig tudnak szoptatni. Volt lelkifurdim egy darabig, de igazából egészséges így is. :) Tudom, hogy most nagyon nehéz, de hidd el nincs olyan nagy jeentősége. Próbáld elhúzni még egy hónapig, aztán elkezded úgyis a hozzátáplálást, lassacskán pedig elhagyod a szoptatást. A megváltoztathatatlannal nincs mit tenni, el kell fogadni. Márpedig biztos vagyok benne, hogy te mindent megtettél. Én sem értem amúgy, hiszen a szopás egy ösztön a babáknál. Anyukám is mondta, hogy ő még ilyen babát nem látott, aki egyáltalán nem keresi a cicit. Pedig úgy látszik vannak ilyen babák. Ha meg egyébként is kikészülsz, akkor jobb egy nyugodt anyuka és boldog baba tápszerrel, mint egy idegroncs anyuka és egy nyűgös baba anyatejjel, nem?
2016. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg írj a la leche ligának, vannak szoptatási tanácsadóik, ingyenes. Rendesek, visszaírnak. Én is írtam nekik, bár nekem nem tudtak érdemben tanácsot adni.

Vagy próbáld meg, hogy hat hónapos koráig kitartasz, utána hozzátáplálsz és közben fejsz és még adsz neki 2-3 hónapig üvegből tejet. Vagy fagyassz le, aztán próbáld úgy adni, úgy sokáig lehet ha elfogadja. Én fejni mondjuk nem tudtam, mert nagyon beállt a kínálat-kereslet. De semmiképpen ne okold magad! Ez kábé olyan, mint amikor izgul az ember, hogy természetes és szép szülése legyen, csak nehogy császár...aztán amikor mégis császár lesz belőle, utólag rájön, hogy semmi jelentősége nem volt.

2016. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm a vigasztalàst, olyan aranyos vagy! Nagyon sok eröt adtàl. Csodàllak, hogy 9 hónapig kitartottàl így! Közben adtam még egy esélyt annak, amit az elsö vàlaszoló írt, hogy kizàrjam a cumizavart. Mert észrevettem, hogy kendöben szépen elalszik, gondoltam akkor így fogom altatni egy darabig. Kb a negyedik alkalomig elaludt benne, utàna màr nem. Viszont mikor éhes/szomjas, kéri a cicit. Szóval nàlunk ez nem tipikus szopisztràjk. Elkezdtem jobban megfigyelni, mikor miért csinàlja a hisztit szopinàl. Nekem gyanús, hogy fàj a hasa, mert túl gyakran teszem cicire, és nincs rendszer. És nagyon keveset eszik egyszerre így. Persze este még mindig az a baj, hogy a zsíros tej lassan jön. Mindenestre megpróbàlok most 3 óràt hagyni 2 szopi között, és megfigyelni, hogy ugyanúgy viselkedik-e. Lehet, hogy ez az igény szerinti "összevisszasàg" neki sem jó, nem csak nekem. Amúgy azt is gondoltam hogy nem elég neki a tejem, így szaporítom fejéssel, most màr mindig tartok a hütöben pótlàst, de tegnap pl nem is kellett neki. Esetleg vmire érzékeny, amit eszem? Próbàlkozunk még, aztàn meglàtjuk. Kitalàltam, hogy naplót írok a visekedéséröl, hàtha így elöbbre jutok. Jaj de amatör vagyok :D Miért nem tudott neked segíteni a szopis tanàcsadó?
2016. jún. 6. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, próbálkozzatok csak, semmiképpen nem lebeszélni akartalak! Csak segíteni elfogadni, ha mégsem sikerülne. A napló jó ötlet, kár hogy nekem nem jutott eszembe anno! Nem emlékszem már, hogy mit beszéltem a tanácsadóval, de arra igen, hogy nem tudott segíteni. Kitartás, drukkolok, hogy összejöjjön és jó sokáig szopizzon még a babád!
2016. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Nagyon sokat segítettél azzal hogy leírtad a történeted. Elgondolkodtatott hogy nálunk mik lehetnek az okok. Próbálkozunk, és remélem hogy mégiscsak sikerül legalább 1 éves korig szoptatni!
2016. jún. 10. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!