Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elfogyott a tápszer, adhatok...

Elfogyott a tápszer, adhatok tejet?

Figyelt kérdés
Figyelmetlen voltam, azt hittem van még egy bontatlan doboz tápszer, de nem, és alig 3 kanál maradt. Reggelire nem elég, 200-240 ml-t szokott enni a fiam. Ügyeletes gyógyszertár nincs a településen, az autó a férjemnél, aki reggel 7-8 közt ér haza, Manócska viszont 6-kor már követeli a tápit. Hó végén tölti az 1 évet. Van itthon 2,8 és 3,6 %-os tej. Melyiket, hogyan keverhetem a tápszerhez? Tejtermékeket probléma nélkül bevezettük, de sima tejet még nem kapott, nem is terveztem 1,5 éves kora előtt.
2016. okt. 9. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Reggel lesz kb. 1 deciliter tápszered. Az a baj, hogy ehhez adnod kéne 1-1,5 deci tejet, hogy kilegyen a szokásos mennyisége. Ez nagyon sok elsőre szerintem.


Én a helyedben megitatnám vele a tápszerét és kivételesen adnék neki mellé szilárd reggelit, pl. tejpépet, vagy mást, amit már eszik, plusz utána inni vizet.

2016. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Első tanácsát osztom.
2016. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Snorri ***** válasza:
15%
1,5 %-os tejjel szoktak kezdeni, és szerintem max fél decivel. Ilyen sokat nem szabad elsőre adni neki, a tejtermék is más, mint a tej. Én max fél decit mernék...
2016. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Én is kb fél decit adnék.

De mivel ő majdnem 1 éves, már adhatsz neki egy csomó mindent, a kevéske tápszer mellé.

2016. okt. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Elsőre én sem adnék ilyen sokat. Max a tápszer egy kicsit vizesebbre csinálod és egy pici tejet önrész még hozzá. Aztán ha éhes még akkor inkább valami reggelirevalót adnék neki.
2016. okt. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem, ezt igy nem kellene.

Inkább kérj meg valakit hogy menjen el a gyógyszertárba.

Vagy van ismerős anyuka aki tud neked most vinni tápszert.

2016. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Szokott tápszer után 1-2 órával enni szilárdat, akkor hamarabb kap majd. Remélem nem fog hisztizni a szokásos adagja után, mert akkor meg leszek lőve. Lehet töltök hozzá 30-40 ml-t.

Egyébként a 1,5 %-ot nem értem, eddig pont azt hallottam, hogy értékes a tejzsír. Igazából nem is értem miért gyártanak ilyet, full tejpor, tiszta laktózbomba...

2016. okt. 9. 21:56
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
én a szokásos vízmennyiségbe tenném azt a tápszert, ami van, hogy eltelítse jobban, aztán ha az autó otthon lesz, tűzés tápszerért. Vagy apa vigyen hazafelé.
2016. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
nem 1,5%ossal szoktak kezdrni hanem 3,5%ossal, ezt rosszul tudja a kedves valaszolo...es szeribtem egyszeri alkalomtol nem lenne semmi baja, a tejet valoban lassan kell bevezetni, mert egyik pillanatrol a masikra tobb napig/hétig sokat adni allergiat okozhat, de az hogy most adhoc jelleggel kap 1 decit attol semmi baja nem lesz maximum hasmenese ha nem tudja megemeszteni. hosszu tavon nem lesz hatasa a szervezetere. amugy szerintem egy eegyeves gyerek birja ki 1 decivel es kapjon melle kiflit zsomlet vagy valamit ami megtolti a pocakjat, vagy teat még utana, nem olyan katasztrofa, ha egy reggel nem verik be a 2 decit, es hidd el nem lesz nyugos, altalaban az anyukak ebbol nagyobb problemat csinalnak mint a gyerekek
2016. okt. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hidd el nem lesz nyugos, altalaban az anyukak ebbol nagyobb problemat csinalnak mint a gyerekek - Persze, mert te annyira ismered a fiamat. :')
2016. okt. 10. 06:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!