Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell megetetni egy...

Hogyan kell megetetni egy kisbabát, hogy ne legyen csupa maszat?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon szépen evett a kisbabám pürét. Nyújtottam a kanalat, tátotta a száját. Aztán tegnap előtt elkezdte megfogni a kanalat, ő rakta a szájába. Ez már több maszattal járt. Tegnap azonban már belenyúlt a kajába, a tányérba, kente szét a kaját. Adtam neki kiskanalat, hátha akkor eszik, de akkor meg azt szopogatta, nem engedte a szájába a pürés kanalat. Anyósom látta a jelenetet, azt mondta, hogy ne ültessem az etetőszékbe, vegyem az ölembe, egyik kezemmel fogjam le a kezét, másikkal etessem. Megmutatni nem tudta, mert nagyon fickándozott a gyerek. Azt mondta, hogy ő 5 gyereket nevelt fel, egy sem volt ilyen maszatos. Mit csinálok rosszul?
2016. okt. 19. 07:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
40%
Hogy neked mekkora problémáid vannak.
2016. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Én fogom a tányért, hogy ne nyúljon bele. Kanál van mikor van 3 is, 2 az ő kezében mert elveszi őket egy 3. meg nálam.

Ha kaja van a baba kanálján mert néha hagyom próbálkozni, az maszatos. Ez ilyen. Aki gyermeke első alkalommal is maszat nélkül evett önállóan, az szerintem kamuzik.

2016. okt. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Anyósodnal mar jotekony homalyba borult az etetes;)

En mindig nagyon pici kanallal kezdtem. Vard meg, mig nagyra nyitja a szajat.

2016. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom más hogyan etet(ett) maszatolás nélkül, de nálunk soha nem ment.

Mondjuk már a kezdetek óta önállóan akart enni. Mindig is nehezen lehetett etetni, ő akart lapátolni. (Már 2 éves, de ez az akaratosság a mai napig megvan :))


Szerintem ez egy ilyen korszak, majd túl lesztek rajta.

2016. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
nálunk is jól működött az ölemben etetés. jobb kezemmel etettem, a gyereket így bal combomon ültettem, bal kézzel fogtam. jobb keze a hónom alatt volt, szóval egy csápot máris kiiktattam. bal kézzel pedig tudtam fogni a bal kezét, és annyira tartani, hogy ne tudjon teljesen szabadon bármibe belenyúlni, hadonászni. valóban sokkal egyszerűbb és gyorsabb így etetni, mint etetőszékben. az etetőszék akkor jó, ha hagyod, hogy egyedül csinálja. de olyan is kell ;)
2016. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyanmár! Ő sem tudta megmutatni.. :D

Amúgy én nem engedtem hogy elérje a tányért. Bàr mostanában fogja a tányér szélét. Érdekli, hogy mi van benne és egyre kevesebbszer próbál belenyúlni.

2016. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Pont az a jó, ha minden maszat! Nem megtömni kell a gyereket, hanem hagyni felfedezni, tapasztalni. Ha letöröd a lelkesedését, lefogod, tömöd mint egy pulykát, csak magaddal cs.szel ki, mert megutálja az evést.
2016. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Anyósod nagyon vicces. Nekem három gyerekem van, mindegyik maszatos volt, amikor elkezdett önállóan is kanalazni. Annyira édesek voltak, le is fotóztuk őket, volt, amikor még a fülébe is kent belőle. :)


Érdemes legalább három-négy kanalat kikészíteni evéshez, mert lesz, hogy lelöki véletlenül vagy kiesik a kezéből. Fontos, hogy ha szándékosan dobja el, ne kapjon másikat, különben idővel ezzel fognak az etetések eltelni.


Evéshez tedd be az etetőszékbe természetesen (könyörgöm, a gyerek nem liba, hogy lefogjuk az etetéshez!), és sok-sok türelemmel álljatok neki minden alkalomnak. Gyorsan meg fogja tanulni. :)

2016. okt. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hagyni kell a gyereket maszatolni. Próbálkozik egyedül enni. Persze gyorsabb és tisztább "megtömni" Én hagynám maszatolni,had próbálkozzon. Semeddig nem tart megmosni az arcát és a kezét.
2016. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod, én a próbálkozás híve vagyok. Hadd gyakorolja a kicsi, anélkül lassabban tanulja meg. Én nem foglalkoznék mással, hogy mit mond, max hamarosan nagyot néz majd anyósod, hogy jééé, milyen szépen önállóan eszik a gyerkőc. Lefogni semmiképp, nem az evés megutáltatása a cél.
2016. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!