Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mandarint 11 hósan adhatok...

Mandarint 11 hósan adhatok neki? A táblázat citrusféléket csak 1 éves után írja.

Figyelt kérdés
2016. nov. 2. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs allergiàja vagy a csalàdban allergiàs akkor nyugodtan.

Én nem adtam 1,5 év előtt a keresztallergia miatt. De nàlunk sok allergiàs van.

2016. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hol van ilyen táblázat? Tudnál nekem mutatni ahol össze van szedve, mit mikor lehet? Köszi! :)
2016. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az enyém nem bírja 1 évesen. Puffadt is meg visszajött a bukás is.


1-es, mivel keresztallergén? Csak kíváncsi vagyok, mert allergiás az 1 évesem.

Bocsi az offért.

2016. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, mert ezt én állítottam össze azok alapján, amiket neten találtam. Mindig azt néztem, hogy ha valamire az egyik mondjuk 6 hóst írt, de a többi 7 hóst, akkor azt én is 7 hóstól adtam. És amik a bébiételekre vannak írva, azokat sosem vettem figyelembe, mert sokkal előbb adnak mindent, pl mangós is van 8 hóstól, nekem azt 1,5 éveshez írja a táblázat. Még 5 éve készítettem, lehet nem aktuális, de nagy változások nem történtek...
2016. nov. 2. 19:31
 5/12 A kérdező kommentje:
De amiket kaptál terhesség alatt és szüléskor kiskönyveket, Felicitas, abban is van táblázat, az még aktuális is, csak nekem képekkel van, így átláthatóbb.
2016. nov. 2. 19:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Én adtam már neki tavaly ilyenkor, akkor volt ő is ilyen idős. A mandarint nagyon szerette, a narancsot kevésbé, mert az kicsit savanykásabb. De a mandarin nagy kedvenc, most is. Nyugodtan megpróbálhatod, de csak ugyan úgy mint bármi más bevezetésekor. Megfigyeled pár napig. Ja és azon ne lepődj meg hogy a kakiban lesznek mandarin darabok. Kisfiam mai napig ha nagyon gyorsan eszi szinte meg se rágja csak nyeli és akkor visszaköszönnek a kis emésztetlen darabok, de nincs tőle hasfájása, semmi problémája.
2016. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszem, mikor adtam neki először, de mandarint nem adnék még ilyen picinek, maximum a levét. Kislányom imádja, de egyszer nagyon félrenyelte, azóta óvatos vagyok a mandarinnal, olyan mint a cukorka, könnyen le- vagy félrecsúszik. Cukorkát is tilos emiatt (is) adni nagyon piciknek, nagy a fulladásveszély. 2,5 éves, de még mindig nagyon ritkán adok neki mandarint, mivel nem rég volt ez a félrenyelős eset.
2016. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 honaposan adtam narancsot
2016. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3#

Hisztamin tartalma miatt erősìtheti az allergiàt.Itt egy tök jó tàblàzat erre:


Keresztreakciót okozhatnak a magas hisztamintartalmú ételek és italok is. A hisztamin mediátorként működik, hatására vagy fellép, vagy erősödik az allergiás reakció. A pollenallergiát is erősíthetik a magas hisztamin tartalmú ételek és italok.


Ilyen hisztaminbombák:


zöldségek: paradicsom, savanyú káposzta, spenót, bab, borsó, lencse, mák, szója

alkoholos italok

érett sajtok (camembert, cheddar, ementáli, gouda, rokfort, stilton, penészes és füstölt sajt)

kávé

halak: hering, szardella, szardínia, tonhal, cápa, sprotni, makréla, csiga, kagyló, kaviár

gyümölcsök: citrusfélék (citrom, lime, narancs), ananász, banán, papaya, eper

olajos magvak: főként a mogyoró, mogyorókrém

a füstölt ételek: kolbász, szalámi, füstölt hús, sonka

csokoládé

Keresztallergének lehetnek


különböző állati eredetű allergének

a pollen és különböző növények – (zöldség, gyümölcs, fűszer) vagy más pollen

a latex – amely rugalmas anyagú eszközökben (pl. gumikesztyű, katéter) gyakori – és egyes gyümölcsök, valamint

a különböző növények



alma – burgonya, sárgarépa, nyírpollen


babfélék – földimogyoró, szentjánoskenyérmag


diófélék – szezámmag, szója, gabonaliszt


Éger – mandula, alma, cseresznye, mogyoró, őszibarack, körte, zeller


fekete üröm – kapor, sárgarépa, zeller, alma, kivi


fekete üröm – nyírfa – zeller, paradicsom, sárgarépa, burgonya, petrezselyem, dinnye, uborka, mangó, csilibors, paprika, zöld és fekete bors, articsóka, kamilla, tátika, napraforgó, krizantém, kivi, ánizs, fűszerek


fokhagyma – vöröshagyma, spárga


Földimogyoró – babfélék, szenna


fűfélék – burgonya, szója, földimogyoró, bab, borsó, szentjánoskenyérmag, barack, mandula, körte, szilva, meggy, paradicsom


gabona – az összes többi gabona, szója


gabonafélék pollenjei – pázsitfüvek pollenjei


hal – az összes másfajta hallal, tenger gyümölcsei


kapor: zeller, nyírfa, üröm


kesudió – kakaó, kávé


latex – citrusfélék, avocado, gesztenye, banán, kivi, papaya, spenót


Méz – tamarindus, virágpor, méhpempő, méhészeti termékek


mogyoró – dió-mandula, az összes többi olajos mag


Növényi gumik – földimogyoró, szentjánoskenyérmag, tehéntej, marhahús, marhaszőr, juhtej, kecsketej, kancatej, juhhús, juhsajt, tojás, baromfihús, toll.


nyírfa – körte, paradicsom, sárgarépa, alma, cseresznye, dió, mogyoró, mandula, kivi, avokádó, őszibarack, sárgabarack, gesztenye, burgonya, sárgarépa, zeller


olajos magvak – hüvelyesek


őszibarack – sárgabarack, banán, szilva, guava


parlagfű – dinnye, uborka, cukkini, gesztenye, latex, görögdinnye, banán, zeller, üröm


pázsitfű pollen – kukorica pollen


pázsitfüvek – rozs


poratka – kivi, rákfélék és egyéb ízeltlábúak


Rozspollen – rizs, búza, rozs, árpa, kukorica, zab


sárgarépa – zeller, ánizs, alma, burgonya, rizs, búza, nyírpollen, avokádó, ananász, uborka, petrezselyem, paradicsom


Szója – szentjánoskenyérmag


Tej: a más állatok tejével (pl kecske, juh, szamár), szója, marhahús, marhabőr, kecsketej


Tenger gyümölcsei – különböző eredetű halak, kagylók, rákok, tintahal, polip


Tojás: más szárnyasok tojásával, szárnyasok húsával, szárnyasok tollával


Üröm – banán


Zeller – ánizs, koriander, sárgarépa, kömény, kapor, bazsalikom, majoranna, oregánó


zöldborsó – hüvelyesek

2016. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Turmixolva gondoltam a többi gyümölccsel, még nem eszik nagyon darabosat, mert kiköpi.
2016. nov. 2. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!