Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért utasítja el az ételt az...

Miért utasítja el az ételt az 4,5 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Orvos és védőnő tanácsára elkezdtük a hozzátáplálást. Először almával, de attól fájt a pocija. Úgyhogy zöldségekkel kellett folytatnunk. Krumpli, krumpli - sütőtök, krumpli - répa, krumpli - párolt alma szerdán jött volna a krumpli cékla. Ki sem nyitotta a száját. Ha mégis sikerült egy kanállal adnom belőle, undorral ette. Gondoltam, hogy egy kicsit hanyagoljuk, ezért tegnap és ma is krumpli - répa kombinációját kapja, de mindkét napon elutasította, ha elfogad 1-1 kanállal utána öklendezik. Eddig nagyon szépen evett és élvezte is! Mi történhetett? Valakivel történt hasonló?

2016. nov. 5. 12:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Lehet hogy kéri vissza a cicidet.
2016. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Borzaszto korai. A gyerekorvosnak tisztaban kellene lennie a WHO aktualis ajanlasaval.
2016. nov. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Varj meg egy-ket honapot!
2016. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

6 hónap a javasolt a hozzátáplálás megkezdésére


olvasgass minden előtt!:

[link]



(bocsi, hogy feszültnek tűnik a válasz, de nem tudom hanyadik kérdésben olvasom, hogy kínozzák a gyereket, már helotom van)

2016. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek szervezete tudja mi kell neki. Mikor erik meg ra.

A te felnott szervezeted is tudja.

Mi az az etel amit nagyon utalsz ? Undorodsz tole?

Na , rakj egy tanyerral magad ele, es tomd magadba.

Ugyanezt erzi a gyereked is.

6 honapos korig SEMMI nem kell neki csak tej es tapszer.

Ha a doki szerint ezektol nem hizik, akkor majd a fott krumplitol fog ?

2016. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm! Többieknek is, hogy kioktatnak..., főleg kedves utolsó! De nem arra voltam kíváncsi! Feltettem egy kérdést, amiben nem az állt, hogy mikor kezdjük el a hozzátáplálást... Nem kínzom a gyermekem, mint ahogy állítjok!
2016. nov. 5. 14:27
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Nem oklendezett, egyik sem. Mert ilyenkor meg szoptattam oket. Vagy tapszer. Se krumpli, se repa!
2016. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

En is orobaltam a vedono nyomasara ennyi idosen(tapszeres baba)

O sem fogadta el.pat napig probalkoztam,par izzel.nem eroltettem.masfel honapig szuneltettem.akkor mar kinezte az etelt a szankbol ha elotte ettunk.akkor kezdtuk elolrol es azota szepen megeszik minden felet.

Varj egy kicsit,bizz a babadban,ne a vedonore es az orvosra hallgass minden esetben.

2016. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Anyáink nagyanyáink is szerintetek vártak a 6 hónapos hozzátáplálásig?? 3 hónapos koromban már ettem a zöldséget gyümölcsöt láss csodát semmi bajom. Az én babám is 3 hónaposan eszi a zöldségeket gyümölcsöt és semmi baja szívesen eszi ízlik neki a mai tudomány meg elbújhat én inkább bízom az öregekben jó pár gyereket felneveltek egészségesen és nem betehlgemln mint a mai világban
2016. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Mi is nem rég kezdtük el a hozzátáplálást. Krumplival kezdtük nem izlett neki kiköpte. Aztán almával próbálkoztunk attól öklendezett. Aztán a sütőtököt próbáltuk és nagyon ízlett neki. Nem lehet hogy a krumplit nem akarja enni? Mert látom mindig krumpli az egyik. Próbálj neki adni alma-répát. Hagyd egy kicsit a krumplit, mert látom, hogy már egy pár ízt ismer azokat is nyugodtan keverheted ha nem volt semmi probléma velük.
2016. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!