Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem ehetnek a babák...

Miért nem ehetnek a babák libahúst?

Figyelt kérdés
9 hónapos lányom ma a libahúslevesből megette a zöldséget, utána olvatam, hogy nem ehet libát. De gondolom a velefőtt zöldségtől nem lesz baja.
2016. nov. 11. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem magától a libahústól sem lenne semmi baja. Ahány táblázat, annyi ajánlás, ez az ételek 99%-ra igaz.
2016. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se lesz baja:)

Az én kisfiam 9,5 hónaposan evett libát és nem lett baja (igaz hogy csak 2-3 kisebb falatot,annyira nem ízlet neki:))

Mindenhol mást írnak arról hogy mit ehet a baba és mit nem

2016. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Áhh, ez hülyeség. Hőkezelve van, miért ne ehetne?

Nyers húst meg nyilván semmilyet nem adunk a gyereknek.


Nem hiszem, hogy allergénebb a libahús, mint a csirke. Még soha nem hallottam libaallergiás gyerekről.


De még a komoly allergének (tej, glutén) esetén is folyton változik, hogy éppen mikor ajánlott bevezetni.


Csak érzéssel!

2016. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

lehet megterheli a májat a lebontásban

itt van táblázat, egy éves kor alatt nem is ír ilyenekről

[link]

2016. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Jahh meg a bárány, nyúl és kecskehúsról sem ír a táblázat.


Gondolom az izraeli hozzátáplálási táblázatban meg nincs ott a sertéshús 8-9 hónapos kornál. Mégsem jelenti azt, hogy az izraeli gyereknek bármi baja lesz ha megeszi.

2016. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az izraeli gyereknek izraelhez alakul ki az immunitása.

a magyar gyerekek pl citrusokat sem véletlenül nem ehetnek sokáig

2016. nov. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem javasolják a citrusokat mert az itt nem terem meg és mivel messzi földről ideszállítják a többi déligyümölccsel együtt, ezért tele van növényvédőszerrel, meg amúgy éretlenül leszedve érkezik és etilén gázkamrákban érlelik a nagybanin...nyami.


Ennek nem kifejezetten az immunitáshoz van köze.


A zsidók nem azért nem kapnak disznóhúst mert izraeli immunrendszerük van és nem bírják, hanem mert az nincs náluk és amúgy nem is akarnak olyat enni. De ehetnének.


Ez meg, hogy megterheli a májat ez is hülyeség. A hús az hús, fehérjéből áll amit a gyomor és a vékonybél enzimjei bontanak le aminosavakra és peptidekre. Ezek szívódnak aztán fel a tápcsatornából. A májnak ehhez nem sok köze van. A máj a zsírbontásban vesz részt. Ha túl zsíros az étel és az epe nem megfelelően emulgeálja akkor hasmenés jelentkezik. Ennyi. A száraz libahús (tehát bőr nélkül) valószínűtlen hogy megterhelné a májat a lebontásban.

2016. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!