Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit használtok cukor helyett...

Mit használtok cukor helyett amiből kisgyerekek is nyugodtan ehetnek amennyi jól esik?

Figyelt kérdés
2016. szept. 4. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Egyszeruen nem adok cukrosat. Nem potolom, nem adok.

Miert kell egy kisgyereknek cukros vagy cukorpotlo etel ?

Nem eszik se sutit, se csokit, se egyeb edes vackot.

Boven van eleg cukor a gyumolcsokben.

2016. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%

Minek cukor helyett? Mibe muszáj cukor?


Pl. gyümölcstea (szálas), otthoni gyümölcslé vagy smoothie cukor nélkül is tökéletes. Süteményekbe nem nagyon teszek cukrot, ha muszáj egy kis mézet.


A saját espressomba, fekete-vagy zöldteába, amit tényleg nem iható cukor nélkül 1db édesítőt teszek. De a gyerekek italai, ételei szerintem nem olyanok, amikbe "kell" cukor.

2016. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Én csinálok sütiket, szószokat amiben van cukor de semmi baja nem lesz. Nem attól lesz beteg ha heti 1-2x eszik ilyet.

Inkább rendes cukrot vagy barna cukrot használj mint valami mást.

2016. szept. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3%
Heti 2x szerintem elég gyakori cukros szarokat adni a gyereknek. Havi 1-2x oké...
2016. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Na ìme itt vannak a szuperanyàk akik soha de soha nem adnak cukrot a gyereknek... Pfff ja,mert ezt lehet làtni mindenhol...


Kérlek meséljetek még. Ugye nem adtok bolti felvàgottat, szalàmit, plàne virslit vagy pàrizsit, meg fehérlisztes dolgokat, na meg szójàsat.

Úgy irigyellek titeket,hogy nem kell boltban vàsàrolnotok,mert mindent megtermeltek otthon. Meg a bio húsok... Tiszta irigy vagyok.


Kedves kérdező

egy kisgyerek nyugodtan ehet cukros vmiből is annyit amennyi jól esik neki. Itt azon van a hangsúly,hogy a VALAMI az pl ne cukorszirup legyen, de attól,hogy egy kg-nyi linzertésztàba( rozslisztből pl) belekerül kb 2-3 kanàl cukor, semmi baja nem lesz.

De ha nem talàlkozik a cukorral ilyen könnyen emészthető formàban kb 3 éves koràig,akkor garantàlt az elhìzàs. ( vagy az oviban is ott lesz vki a gyerek mellett,hogy ne egye meg a menzàs lekvàrt? tejbedaràt? cukros teàt???)

Mértéket kell tartani, nem pedig ész nélkül tiltani a legújabb divat szerint mindent.

Mert egy tejturmixba ne rakj oké, gyümõlcsjoghurtba megint nem kell ez is rendben. De a piskóta tészta azért csak màs(amit nem mindennap süt az ember) És inkàbb kapjon a gyerek mézet meg barnacukrot, mint pl steviàt, ami baromira nem egészséges mindamellett,hogy vacak az ìze.

2016. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Méz, barna cukor ha nagyon muszáj, de inkább kerülöm.
2016. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

Jajj 5-ös a rendszeres és a normális cukorfogyasztás között is különbséget kellene tenni.


Senki nem mondta, hogy ha havi 1-2x van sütemény, akkor ott az 1 kiló tésztába ne kerjüljön cukor, hanem csak azt, hogy nem kell naponta cukros ételekkel vagy akár heti többször etetni a gyerekeket... meg cukrot üdítőkkel, mikor lehetne anélkül is.


A napi ajánlott cukorfogyasztás felnőtteknek max. 36g, gyerekeknek ennél jóval kevesebb. Aki pl. reggelire édes péksütikkel eteti a gyereket vagy napközben lónyálakat ad nekik, az ezt rögtön túllépte.


És ez nem az én javaslatom, hanem a who, ada, dge, stb.-é. De nyilván minden egészségüggyel és táplálkozással, dietetikával foglalkozó szakszervezet hülye, és tömjük csak cukorral a gyereket!


" vagy az oviban is ott lesz vki a gyerek mellett,hogy ne egye meg a menzàs lekvàrt? tejbedaràt? cukros teàt???"


A normálisabb ovikban szerencsére nem ez a menü. Nálunk pl. cukros tea nincs, csak anélküli, a reggeli pedig inkább zöldség, sajt, felvágott, nem pedig lekvár meg tejbedara...

2016. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

A mi ovinkban pl reform menü keretében kaptak lekvàrt is!!! És nem cukormenteset!


"Heti 2x szerintem elég gyakori cukros szarokat adni a gyereknek. Havi 1-2x oké..."


Itt pedig sehol nem làtom leìrva hogy a "cukros szarok" mit is takar, àltalànossàgban pedig minden amiben cukor van. Ez pedig nem helytàlló kijelentés hogy cukros szar.


Az meg még nagyobb baromsàg,hogy itt hazudozik a sok anyuka rebdszeresen,hogy ő nem ad cukrot a gyerekének. KAMU!!!

De én ràérek, szìvesen kivàrom,hogy pl Te kedves utolsó elküld a gyermeked egy havi étrendjét, amiben MAXIMUM 4x szerepelhet cukor az összetevők között.


A kisfiam tartósìtószer és laktóz érzékeny , rettenetesen odafigyeltem arra hogy mit mennyit, hogyan eszik, évekig nagyon szigorú étkezési naplót vezettem. Kikerülhetetlen a cukor.


De vàrom,hogy bebizonyìtsd hogy tévedek. Meg persze az is hihető,hogy egy 2 éves gyerek pl egy szülinapi "bulin" semmilyen nasiba nem eszik bele... Vagy vendégségben azt mondja, köszi nem,mert cukros.... Muhahaha... Annyira életszerű!!!

2016. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

Mert a te gyereked hetente többször szülinapi bulira jár, ugye?


Nem azt írtam, hogy nem adok neki süteményt, csak azt, hogy ritkán, havi pár alkalommal. Cukormentes üdítőket iszik az egész család, többnyire vizet. Édeset pedig ritkán eszünk, ha igen, akkor pl. friss gyümölcsöt, esetleg natúr joghurttal vagy habtejszínnel (cukrozatlan, tiszta tejszínből), vagy pl. mandulát, mogyorót, stb.

2016. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Bocsi, de rendszeres és normàlis az hogy különül el nàlad???

Ha évente egyszer eszek cukrot az normàlis???

Csak azért mert akkor IS RENDSZERESEN eszek cukrot, csak kicsit tàgabbak a cukorevő periódusaim.

2016. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!