Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 3hetes a kisbabám szoptatom...

Karsai emese kérdése:

3hetes a kisbabám szoptatom nagyon kevés a tejem de nem adom fel mennyi tápszerrel pótolhatom?

Figyelt kérdés
Szopik nem elég neki beba pro 1ha tápszert kap pótlásnak de mennyit adhatok neki most 90 ml-t eszik szopi után... a tejem van hogy csak 10-20ml ha kevesebb tápszert kap ordít nem alszik mennyi időközönként etessem 2-3-4 óránként vagy amikor kéri ...de nem tudja magát túl enni? Köszönök minden segítséget
2016. nov. 12. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

10 milirol hoztam vissza a tejem szaporitassal, mert lebetwgedtem a korhazba es majdnem elapadtam...2 hetesen jottunk ki, akkor alig tudtam 10 milit lefejni. potolni kezdtunk tapszerrel, de szaporitassal 8 hetes korara ujra kizarolagos anyatejes lett. egy eves koraig tudtam szoptatni, utana sajat magat elvalasztotta de amugy tudtam volna még...kitartast kivanok.

testsuly 10%hoz adj hozza 100at, ezt oszd az etkezesek szamaval...annyit kell ennie elvileg egy etkezesre...minden etkezesnel mérd nennyit szopizott es csak annyi tapit keverj amennyit muszaj. pl ha most 3500 gramm, akkor 450 mili a napi adagja, ha mondjik 6szor szopizik, kb 70-80 milit egyen tapszerrel egyutt...ha nincs merleg berelj egyet, patikakban altalaban lehet. fejéssel, sok kajaval folyadekkal es kitartassal azt latod majd hogy egyre tobbet eszik cixibol mig nem teljesen elhagyhatod a tapszert. ajanlom a 7-5-3-1es horror fejést, reggeli szopi utan feloraval, es deli szopi utan feloraval (ha van energiad akar este is csinalhatod, minel tobbszor annal jobb...napokig hetekig tart mig eredmenye lesz, azonnal ne is vard... kitartas!

2016. nov. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még nem lehetetlen visszahoznod a tejet, csak türelem és kitartás kell hozzá. Az, hogy mennyit tudsz kifejni, semmit sem jelent, mert a baba sokkal jobban tudja kiszívni, mint a legjobb mellszívó. Túlenni nem tudja magát :) Ha tápszeres pótlást adsz, semmiképp se cumisüvegből add, hanem maximum fecskendőből vagy sima pohárból, mert az ilyen idős picik a mellen is a cumisüveg szopási technikával próbálkoznak, úgy pedig nem tudják hatékonyan ingerelni tejtermelésre a mellet. Az lenne a legjobb, ha most egyáltalán nem adnál neki kiegészítést, inkább fél óránként maximum óránként tedd mellre, egészen addig, ameddig igényli (akár 1 órát is rajta lehet, ha jól bekapja a bimbóudvart is, és rendesen kifelé áll az alsó és a felső ajka is, akkor nem fog felrepedni). Az anyatej akkor termelődik, ami közben szopik (a szopási inger adja le az infókat az agynak, hogy álljon neki tejet termelni MOST), nem előtte, nem utána, ihatsz te 5 litert is, csak attól nem lesz tej (persze fontos, hogy napi 2.5-3 liter folyadékot igyál, de ez csak kiegészítés). Ha pár ilyen napot végig csinálsz, hogy nagyon sokat mellen van, akkor be fog indulni rendesen a tej. Ezen kívül olvass sokat szoptatási tanácsadós oldalakon, pl:

[link]

[link]


Hajrá, szurkolok nagyon!


Üdv, egy védőnő

2016. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!