Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás! Kedves anyukák,...

Hozzátáplálás! Kedves anyukák, ti hány grammnyi ételt adtok a babátoknak, valamit mikortól adtok reggelit és vacsorát a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés

Anyatejes babámat 6 hónapig szoptattam (persze még most is). Szerencsére nagyon jó étvágya van, kíváncsi más ízekre is. 6és fél hónapos, és elég sokat tudna enni, csak még nem merem hagyni neki. 90 gramm után hagyom abba, de ő még kérne.

Tehát mikortól adtok teljes adagot, mikortól reggelit és vacsorát?

Köszi szépen



2016. nov. 29. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha még kér, adj neki. Ha megeszik kb. 150-200 grammnyi adagot, akkor nem kell mást adnod, ki is váltottatok egy étkezést, és elkezdheted egy másik étkezés kiváltását.
2016. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: evés után-közben megkínálhatod egy kis vízzel is.
2016. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kisfiam, a reggelije és a vacsorája még tápszer. Mindig hagytam, hogy annyit egyen, amennyi jól esik neki, egyáltalán nem mértem grammban a szilárd ételét soha, nem is kell. Annyi idősen, mint a tiéd, simán evett 200-250 grammokat gyümölcspürével kevert Sinemilből. Ekkortájt 200 ml volt az egyszeri tápszeradagja, így a szilárd ételnek is kell ilyen súlyúnak lenni, hogy ki legyen váltva egy étkezés.


Nehogy már abbahagyd, ha még enne szegény! Meg ne mérd már grammra a kajáját, nem újszülött! ;)

2016. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. Biztos elég amatőrnek tűnök a méregetéssel :-), csak a védőnő azt mondta, fokozatosan kell adagolni. És hogy 7hónapos korára el kell jutni egy adagnyi ételig. Kérdeztem, mennyi egy adag. Azt mondta, hogy egy kis babaételes üvegnyi.

Na de utána láttam, hogy ételes üvegből van 125 ml/175/185 stb. ml-es. Akkor most melyik adag? Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy akkor hogyan kéne ezt ütemezni.

Na de köszi az eddigi válaszokat, hasznosak voltak.

2016. nov. 29. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!