Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A Milumil Tejberizspép tényleg...

A Milumil Tejberizspép tényleg adható 4 hónapos kortól?

Figyelt kérdés
Nem baj, hogy van benne tejpor és hasonlók? A háziorvosunk a Sinemilt írta fel, de abban cukor is van, ezért nem váltottuk ki, tegnap pedig nézelődtem és ezt a tejberizspépet vettem, mert elvileg nem cukrozott, csak anyukám elbizonytalanított, mert szerinte tejes, szóval ne használjam...
2016. dec. 16. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hú cukor (annyi, amennyi KELL a fejlődéshez)! Mint az anyatejben és a tápszerben is. Azt se adtál, ugye?


Allergénszegény gyógypép helyett kommersz tejpépet adni nettó baromság. De hajrá, ha okosabb vagy az orvosnál!

2016. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

A tapszer is tejbol van, sot cukros is.

Mielott valaki gyereket vallal lecket kellene adni, hogy mi az a tapszer , tejital es tarsai.

Mind tejbol van, modositott feherjevel. Ez a rizs ize annyival mas, hogy besuritettek rizzsel, nem epp 4 honaposnak valo.


A Sinemil es Sinlac viszont tejmentes.


Meg azt birom mikor irjak : nem tapszert adok hanem tejitalt. A ketto detto ugyanaz ...

2016. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Képzeld, a tápszer is tehéntejből készül...


Miért bírálod felül az orvost??? Miért jársz olyan orvoshoz, akiben nem bízol, és nem követed az utasításait?


Jól írja az első, szüksége van a babának is némi cukorra, szerinted miért édes az anyatej? És te inkább adsz egy "rosszabb" tejpépet, mint amit az orvos ajánl...

2016. dec. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat...


Bár, azért megjegyezném, hogy tisztában vagyok vele, hogy a tápszereket is tejből készítik, sőt, én ugyanezt az érvet mondtam édesanyámnak is, ennek ellenére inkább megkérdeztem, mert így okosodik még jobban az ember.

A cukorral kapcsolatban pedig szerintem nem mindegy, hogy a gyümölcsökben előforduló természetes cukrokat eszi-e a kezdetekben, vagy az előállított szutykot...

Az orvos pedig nem ajánlott semmit. Aki elkezdi a hozzátáplálást, annak alapból felírja, annyi mondott csak, hogy ezzel sűríthetek. Szóval elnézést, amiért jót akartam... Habár mint mondtam, azért kérdeztem rá, hogy biztos legyek, mert ha nem jobb megoldás, nem kötelező felbontani, későbbre is jó.

2016. dec. 16. 09:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A Sinemilt nyugodtan adhatod, ezerszer kevésbé cukros, mint bármelyik tejpép. Meg kell nézni a dobozán, mindegyiknek rajta van a pontos összetevője, a cukor is. De a Sinemil tényleg csak édeskés, inkább semleges ízű, az én kisfiam nagyon szerette/szereti magában is, de igazán gyümölccsel finom, reszelt almával, banánnal, barackkal szoktam adni.
2016. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is inkább az orvos által felírtat választanám. :)


De semmi baj, valóban így okosodik az ember: jó tulajdonság, ha rákérdezel dolgokra.

Látom a kérdésedből es a kommentedből, hogy a cukrok foglalkoztatnak. Leírok egy kis gyorstalpalót, leegyszerűsítve a kérdést:

Rengeteg fajta cukor van. Én most csak kettő mechanizmusát mondom el. Van a tejcukor (laktóz), amivel a baba például az anyatejen keresztül találkozik. Ez van a tehéntejben is. Ez a cukorfajta egy "mérnöki csúcs". Két nagyobb molekulája nehezen bonthatóan kapcsolódik egymáshoz. Mivel nehezen bontja a szervezet, muszáj neki addig a többi, tejben lévő anyagokat is felhasználni. Ezért fontos a babának. De sajnos lehet ra érzékeny. vannak ilyen babák.


Van a gyümölcscukor (fruktóz), ami egy molekulájú, éppen ezért a szervezet azonnal tudja használni. Az emberi szervezet alapvetően sajnos lusta. Hiába kerül be más tápanyag a gyümölcscukor mellé, először a cukorból fog energiát csinálni, a többi anyag feldolgozását későbbre hagyja. Ezért is hízlal például. Remélem, segítettem kicsit.


Minden jót!

2016. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2016. dec. 16. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!